Dostałeś się już na wymarzony kierunek i złożyłeś niezbędne dokumenty? Świetnie, pora poszukać jakiegoś lokum! Im szybciej się za to zabierzesz, tym większe szanse na znalezienie swojego idealnego miejsca. 

Proponujemy domy studenckie, potocznie akademiki, należące do infrastruktury Uniwersytetu Rzeszowskiego. Miejsce w DS. przyznaje  Komisja ds. Domów Studenta (w Dziale Kształcenia - Sekcja Spraw Socjalnych – pok. 104, Budynek A 2, al. Kopista 2A) na pisemny wniosek studenta (kliknij po więcej informacji).

 

Aby ubiegać się o miejsce trzeba wypełnić parę kolejnych etapów:

Krok 1. Wybierz Dom Studenta Uniwersytetu Rzeszowskiego w którym chcesz zamieszkać najlepiej znajdujący się blisko miejsca studiowania, do wyboru:

DS LAURA , ul. Cicha 2, tel. 17 872 34 32

DS FILON , ul. Cicha 4, tel. 17 872 24 00

DS OLIMP, ul. Siemieńskiego 17, tel. 17 872 26 01

DS MERKURY I HILTON, ul. Ćwiklińskiej 2, tel. 17 861 40 04

 

Krok 2. Wypełnij wniosek o przyznanie miejsca w DS. :

https://www.ur.edu.pl/…/S%20-%20za%C5%82.%20nr%2016%20Wnios…

wpisz: dane osobowe, kolegium, kierunek, rok i formę studiów;

zaznacz wybrany Dom Studencki;

wybierz rodzaj pokoju, w przypadku pokoju 1 osobowego dołącz wymaganą dokumentację;

wypełnij oświadczenia zawarte we wniosku;

podpisz wniosek;

Osoby przyjęte na I roku studiów, które nie posiadają legitymacji studenckiej (nie mają możliwości zalogowania się w systemie Wirtualna Uczelnia) składają wniosek o przyznanie miejsca w Domu Studenta tylko w wersji papierowej. 

 

Krok 3. Udaj się do kierownika wybranego Domu Studenta w celu uzyskania potwierdzenia rezerwacji miejsca w DS.

 

Krok 4. Dokonaj opłaty rezerwacyjnej, równej wysokości miesięcznej opłaty za wybrany pokój w danym DS.

 

Krok 5. Złóż wniosek u wskazanego pracownika Domu Studenta, zostanie on przekazany do Komisji ds. Domów Studenckich Uniwersytetu Rzeszowskiego, która podejmie decyzje co do przyznania Panu/Pani miejsca w DS.

 

Krok 6. Komisja ds. Domów Studenckich - poinformuje na stronie internetowej UR o swojej decyzji w sprawie przyznania studentom wnioskowanego miejsca w DS. (taka informacja ukaże się pod koniec każdego miesiąca)

Więcej informacji na temat zakwaterowania w domach studenckich uzyskasz https://www.ur.edu.pl/…/stypendia-domy-studen…/domy-studenta

lub  w Dziale Kształcenia

Sekcja Spraw Socjalnych

al. mjr W. Kopisto 2A,

35-959 Rzeszów

budynek A2, I piętro, pok. 106

tel./fax. (+48 17) 872 10 25

e-mail: sss@ur.edu.pl

Jeśli masz zamiar zamieszkać w akademiku, najlepszym wyborem będą dwa (z sześciu jakimi dysponuje Uniwersytet Rzeszowski), mianowicie: "Laura"  i "Filon". Oba Domy Studenckie znajdują się tuż obok siebie, przy ul. Cichej (przy al. Powstańców Warszawy, która dysponuje bardzo dobrym połączeniem autobusowym do wszystkich budynków dydaktycznych Uniwersytetu). W każdym z nich można dostać miejsce w pokoju 1,2 lub 3-osobowym. Ponadto na parterze DS. „Laura” mieści się Siłownia prowadzona przez AZS, w piwnicach zaś dla zainteresowanych dostępne są: bilard, sala na okazjonalne imprezy, stół pingpongowy.  Parę kroków dalej znajduje się Klub Studencki „Pod Palmą” z bufetem (z obiadami abonamentowymi), kawiarnia "Tuptuś", boisko sportowe oraz gabinet lekarski. Jeśli obawiasz się hałasu i niekończących się imprez, nie ma powodu - w każdym z akademików znajduje się tzw. pokój cichej nauki.

PRZYDATNE LINKI:

https://www.ur.edu.pl/…/stypendia-domy-studen…/domy-studenta

https://www.ur.edu.pl/…/domy-studenta-uniwersytetu-rzeszows…

https://www.ur.edu.pl/…/…/zasady-przyznawanie-miejsc-w-ds-ur

https://www.ur.edu.pl/…/stypendia-domy…/domy-studenta/oplaty

https://www.ur.edu.pl/…/s…/domy-studenta/akty-prawne-wnioski

 

Kontakt z nami


Do
góry