Aby być na bieżąco z wszytskimi nowinkami, zapraszamy na naszego Facebooka!

 

Cześć!

Serdecznie gratulujemy dostania się na wymarzone studia medyczne i witamy Was w Katowicach! Mieście, które na pierwszy rzut oka może przypominać betonową dżunglę, ale nic bardziej mylnego. Już po chwili, gdy tylko zejdziecie z głównych ulic centrum, wita Was ogrom zieleni parków, lasów i osiedlowych skwerów. To tutaj rozgrywało się wiele historycznych wydarzeń decydujących o przyszłości kraju pozostawiając po sobie wyjątkowe dzielnice, takie jak Nikiszowiec. To również w tym regionie bije górnicze serce Polski – śląskie kopalnie to coś, czego nie znajdziecie nigdzie indziej.

Chociaż życie studentów lekarskiego toczy się na Ligocie, dość daleko od centrum miasta, nie dajcie się prosić i opuście zacisze tej dzielnicy, by odkryć serdeczność tutejszych mieszkańców, ich nietypowy język i kuchnię, która na pewno skradnie wasze żołądki (miejmy nadzieję, że bez porwania pęcherzyków żółciowych).

Zerknij do zakładki Lokalizacje by dowiedzieć się więcej o miejscach wartych odwiedzenia!

 

Co znajdziecie na stronie?

Przeskok z liceum na pierwszy rok studiów to wyzwanie dla każdego. Nowi ludzie, miasto, otoczenie. To zupełnie inna organizacja i tryb nauki, masa przedmiotów, z których każdy rządzi się własnymi prawami. Peer Support Katowice to projekt realizowany przez IFMSA-Poland Oddział Śląsk, który ma pomóc świeżo upieczonym ŚUMperom rozpocząć studenckie życie. Odpowiadamy na pytania, doradzamy, rozwiewamy obawy – wszystko bycie mogli poczuć się jak w domu. Znjdziecie tu opisy przedmiotów, przydatne wskazówki i porady jak przetrwać na SUMie i wiele innych!

Chcemy ułatwić życie studentom nie tylko pierwsze roku. Starsze roczniki też znajdą tu coś dla siebie. Zerkajcie do zakładek, by zobaczyc co dla Was przygotowaliśmy!


Mapa lokalizacji

  • Zajęcia
  • Gdzie zjeść
  • Gdzie się bawić
  • Zabytki

Kontakt z nami


Do
góry