Białystok – niezbyt duże, urokliwe miasto położone na Podlasiu, nad rzeką Białą zwaną też „Białką”. Słynie z otwartości mieszkańców oraz wielokulturowości – to tu przecinają się szlaki Polaków, Białorusinów, Litwinów, Ukraińców czy Tatarów.

Wśród milionów zalet Białegostoku jego wielkość można uznać za jedną z głównych, szczególnie przydatną studentom medycyny. Tu jest po prostu wszędzie blisko - szpital, akademiki, a także poszczególne budynki, w których odbywają się zajęcia. Co lepsze, uniwersytet znajduje się w ścisłym centrum, dzięki czemu mamy duży wybór sklepów, lokali czy kawiarni. Wszystko to sprawia, że Białystok to idealne miasto do studiowania.

Problemu nie stanowi także przemieszczanie się po mieście – świetnie rozwinięta, często kursująca komunikacja miejska, możliwość korzystania z rowerów miejskich czy możliwość wypożyczenia skuterów sprawia, że w niedługim czasie jesteśmy w stanie przenieść się z jednego końca miasta na drugi. Mieszkając w centrum możemy wykorzystać jedynie własne nogi – wspominaliśmy już, że tu jest wszędzie blisko? Osoby zmotoryzowane na pewno docenią rozbudowaną sieć dróg, które w większości są naprawdę dobrej jakości.

Białystok to miasto wojewódzkie – dojeżdżają tu pociągi i autobusy z większości polskich miast przez co osoby przyjezdne na pewno poczują się bliżej domu.

Studiowanie to nie tylko nauka. Warto od czasu do czasu wyjść z nowopoznanymi ludźmi na miasto. I Białystok ma mnóstwo takich miejsc, w których ciekawie można spędzić czas. Duża liczba restauracji, kawiarni i klubów sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli lubicie spędzić czas wolny w sposób bardziej kulturalny – zapraszamy do teatrów, galerii oraz opery i filharmonii podlaskiej. W swoim żywiole znajdą się też ci, którzy uwielbiają wypoczywać na łonie natury – liczne parki (w tym dwa rezerwaty, a jeden niemal w samym centrum), zalew Dojlidy czy rozrzucone po mieście tereny rekreacyjne skutecznie do tego zachęcają. Obcować z naturą można też w niezbyt dalekiej odległości od miasta – Parki Narodowe: Białowieski, Biebrzański, Narwiański czy uzdrowisko Supraśl to w najgorszym przypadku niewiele ponad godzina drogi od centrum.

Oprócz tego między zajęciami możesz działać - polajkuj nas na facebooku, dodaj nas na snapchacie, przyjdź na październikowe spotkanie IFMSA-Poland (Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny) i zobacz, że w czasie studiów nie tracisz życia - Ty je dopiero tak naprawdę zaczynasz :D


Mapa lokalizacji

  • Zajęcia
  • Gdzie zjeść
  • Gdzie się bawić
  • Zabytki

Kontakt z nami


Do
góry