Kielce - miasto w południowo-wschodniej części Polski, stolica województwa świętokrzyskiego. Kielce znajdują się około 2-3 godziny transportem publicznym od Warszawy, Krakowa, Katowic i Lublina. Liczą 185 tys. mieszkańców. Kielce są raczej dosyć spokojnym miastem, życie towarzyskie rozkręca się w okresie wiosennym i letnim, natomiast jesienią i zimą ogranicza się do weekendów. Plusem miasta jest jego niewielki rozmiar, co sprawia, że wszędzie można dostać się dosyć szybko.

Najważniejsze dzielnice:

  • Centrum – wokół centrum koncentruje się całe życie towarzyskie w Kielcach, najlepsza, ale też najdroższa okolica do wynajmu mieszkania. Z centrum Kielc można dostać się pieszo do różnych istotnych lokalizacji, takich jak wydział Collegium Medicum, galerie handlowe, rynek, park, bary, kluby.
  • Ślichowice – najmłodsze i największe osiedle Kielc, nowa infrastruktura i bardzo dobre połączenie transportowe z centrum. Dzielnica ta jest bardzo spokojna, warto odwiedzić tutejszy rezerwat przyrody w czasie wolnym od nauki.
  • KSM – osiedle położone blisko centrum, dobra komunikacja.
  • Czarnów – plusami tego osiedla są dobra komunikacja oraz położony w pobliżu szpital, w którym odbywa się część zajęć.
  • Bocianek – blisko galerii handlowej oraz kampusu na ul. Uniwersyteckiej.
  • Warto odwiedzić w wolnym czasie miejscowości w okolicy Kielc, np. Cedzynę, Borków czy Chęciny, zwłaszcza w okresie wiosennym i letnim.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK) powstał w 2011 roku. Obecnie na UJK studiuje ponad 10 000 studentów, w tym ponad 300 cudzoziemców. Jest jednym z najmłodszych, a przy tym najprężniej rozwijających się uniwersytetów w Polsce. Może pochwalić się nowoczesnym, wciąż rozbudowywanym kampusem i bogatą ofertą kształcenia. Rozwojowi zdecydowanie sprzyjają prostudenckie władze uczelni, czego przykładem są m.in. spotkania ze starostami różnych kierunków w celu rozwiązywania bieżących problemów studentów.

Uczelnię tworzy osiem wydziałów, w tym sześć z siedzibą w Kielcach. Największym z wydziałów jest Collegium Medicum.

Władze uczelni (w kadencji 2020-2024):

Rektor – prof. dr hab. Stanisław Głuszek

Prorektor ds. Rozwoju i Finansów - prof. dr hab. Jarosław Karpacz

Prorektor ds. Nauki - prof. dr hab. Agnieszka Gałuszka

Prorektor ds. Kształcenia - dr hab. inż. Barbara Gawdzik

Prorektor ds. Medycznych - dr hab. Dorota Kozieł

 

Collegium Medicum UJK

Wydział i dziekanat: aleja IX Wieków Kielc 19A

Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach powstał w 2005 roku pod nazwą Wydział Nauk o Zdrowiu, a jego siedzibą został budynek przy al. IX Wieków Kielc. W 2013 lokal zmodernizowano i wyposażono w nowoczesny sprzęt, a w 2014 oddano do użytku dodatkowy budynek przy ul. Radiowej. W 2015, kiedy otwarto studia na kierunku lekarskim, jednostkę przekształcono w Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu. Od 1 października 2019, zarządzeniem Rektora UJK, Wydział funkcjonuje jako właśnie Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Obecnie na wydziale studiuje ponad 2700 studentów, którzy kształcą się na 10 kierunkach jakie oferuje wydział.

Studenci kierunku lekarskiego mają do dyspozycji bardzo nowoczesną bazę dydaktyczną i naukową. Uczelnia stale inwestuje w rozwój Collegium Medicum, czego przykładem jest choćby Centrum Symulacji Medycznej, gdzie studenci uczą się praktycznej pomocy pacjentom. Fantomy naśladują objawy chorób i inne realne sytuacje, z którymi mierzą się pracownicy szpitali, np. operacje, poród czy reanimacja pacjenta.

Władze wydziału (w kadencji 2020-2024):

Dziekan - prof. dr hab. Marianna Janion

Prodziekan ds. kształcenia – nauki medyczne - dr Przemysław Wolak

Prodziekan ds. kształcenia – nauki o zdrowiu - dr hab. Grażyna Nowak-Starz

 


Mapa lokalizacji

  • Zajęcia
  • Gdzie zjeść
  • Gdzie się bawić
  • Zabytki

Kontakt z nami


Do
góry