Welcome to WrocLove!

Mówią, że okres studiowania to najlepszy czas w życiu. Spędzenie go we Wrocławiu jest strzałem w dziesiątkę!

Zaczynając od początku - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich posiada długą tradycję kształcenia medycznego i cieszy się dobrą opinią. Znajduje się w pobliżu placu Grunwaldzkiego, podobnie jak inne uczelnie (Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnika Wrocławska), co sprawia, że wokół znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie - punkty ksero, księgarnie, gastronomię, puby, a nawet galerię handlową i kino. Nasza uczelnia jest przyjazna przyjezdnym - znaczna ilość dni rektorskich/dziekańskich sprawia, że każdy zdąży wrócić do domu na święta czy długi weekend.

Nauka - niewątpliwie na studiach trzeba się uczyć w inny sposób niż w szkole średniej. Przedmioty rządzą się różnymi prawami, a dodatkowo na kierunku lekarskim trzeba wyrobić 50 h fakultetów rocznie. W rozwiewaniu wątpliwości, pomocy przy wyborze dodatkowych zajęć, odnalezeniu się na uczelni pomogą starsi koledzy, którzy czekają na grupie Peer Support na fb na wasze pytania.

Druga strona studiowania - w końcu nie samą nauką żyje człowiek, nawet na medycynie. Wrocław jest miastem pełnym atrakcji, zaczynając od koncertów, poprzez teatr, operę, liczne kina, miejsc na długie spacery, wypady rowerowe... i mnóstwo innych, a kończąc na Rynku i Pasażu Niepolda, gdzie czekają kluby i puby tętniące życiem przez całą noc. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pierwsze tygodnie studiów, kiedy zajęcia dopiero się rozpoczynają, są niepowtarzalną okazją to zintegrowania się ze swoją nową grupą i wspólnego wypróbowania uroków miasta. Gdyby tego było mało, studenckie stowarzyszenie IFMSA organizuje mnóstwo akcji, do których każdy może się przyłączyć - mierzenie cieśnienia i poziomu glukozy w centrach handlowych, warsztaty z szycia chirurgicznego, warsztaty pielęgniarskie, Szpital Pluszowego Misia - są to świetne sposoby na poznanie medycyny poza książkami, kontakt z pacjentami, a także na poznanie nowych ludzi i dobrą zabawę.

Początki bywają różne, zapewne będziecie musieli wiele zmienić, by dostosować się do nowej sytuacji. Pomocą zawsze będzie Wam służyć nasze Stowarzyszenie - IFMSA oraz Samorząd Studencki. Przed rozpoczęciem roku możecie spodziewać się spotkania organizacyjnego, w październiku zwyczajowo odbywa się kiermasz książek, a przez cały rok oczekujcie licznych imprez. Śledźcie na bieżąco nasze fanpage, na których znajdziecie informacje o aktualnych zniżkach dla studentów, konkursach, a także akcjach prowadzonych przez nas. 

Mamy nadzieję, że rzeczywiście będziecie wspominać lata spędzone na naszej uczelni jak najlepiej :)

Do zobaczenia wkrótce!

 


Mapa lokalizacji

  • Zajęcia
  • Gdzie zjeść
  • Gdzie się bawić
  • Zabytki

Kontakt z nami


Do
góry