Chirurgia


Podstawą niezmiennie jest Noszczyk. Zasięgnijcie opinii na temat swoich egzaminatorów, jakie mają wymagania i o co lubią pytać (niektórzy mają listy zagadnień, które trzeba opanować). Część pyta niemal wyłącznie ze swojej dziedziny a część zahacza o wszystkie działy chirurgii.

 

Pediatria


Głównym, zalecanym podręcznikiem jest Kubicka. Jeśli jednak brakuje Ci czasu na przerobienie dwóch tomów od deski do deski, z pomocą przychodzi nasze ksero :) Znajdziecie tam repetytorium i skrypt z opracowaniem pytań egzaminacyjnych. Tak samo jak w przypadku chirurgii postarajcie się zdobyć jak najwięcej informacji o swoich egzaminatorach. Szukajcie na facebooku odpowiednich grup. Praktycznie każdy z egzaminatorów (tyczy się to również pozostałych przedmiotów) ma grupę, na której studenci dzielą się zdobytymi materiałami oraz wrażeniami z egzaminu.

 

Interna


Szczeklik. To chyba nikogo nie zdziwi. Czytanie dużego zostawiam pasjonatom, informacje zawarte w małym w zupełności wystarczą (chociaż nie wszyscy przepadają za skrótową formą, w jakiej informacje są przedstawione). Jeśli zostawiłeś naukę do egzaminu na ostatnią chwilę, z pomocą przyjdzie Ci podręcznik „Interna w 5 dni”

 

Medycyna ratunkowa


Katedra zaleca zapoznanie się z oficjalnymi wytycznymi, lecz podczas egzaminu prezentują bardzo prostudenckie podejście co czyni długie i szczegółowe przygotowania do egzaminu zbędnymi ;)

 

Ginekologia


Poziom wiedzy, jaki należy opanować jest bardzo różny w zależności od egzaminatora. Bez względu jednak do kogo traficie, zalecanym podręcznikiem jest Bręborowicz.

 

Medycyna rodzinna


Podręcznik dr Mastalerz-Migas, oprócz tego warto zapoznać się z opracowaniami dostępnymi w kserze.

 

Psychiatria


Podręcznikiem, z którego uczyliśmy się dotychczas był Jarema. Jednak ze względu na zmianę oficjalnego podręcznika obowiązującego do LEKu ciężko przewidzieć jakie wymagania będzie stawiać przed Wami katedra.

Kontakt z nami


Do
góry