Hej!      

    Witamy Cię w Lublinie – mieście inspiracji, największym ośrodku akademickim po wschodniej stronie Wisły, szacunkowo co czwarty mieszkaniec tego pięknego miasta jest studentem! Miasto ulokowane na wzgórzach Wyżyny Lubelskiej chlubi się bogatą, 700-letnią historią, której oddech możesz poczuć i Ty, kiedy skierujesz swoje kroki ku Krakowskiemu Przedmieściu. Zachowane w doskonałym stanie zabytki - liczne kamienice, Zamek, Archikatedra i wiele innych ulokowanych na Starym Mieście pereł architektury zachwyca swoim klimatem i wprawia w podziw każdego, kto choć raz przekroczy wrota Bramy Krakowskiej. 

W naszym mieście nie sposób się nudzić - mnogość wydarzeń kulturalnych, festiwali muzycznych, wystaw i imprez studenckich sprawia, że czasem ciężko zdecydować na co wybrać się w weekend :-D, a przecież zawsze mamy dużo nauki…;-) Pamiętaj, że u nas na wschodzie staropolskie tradycje ciągle mają się dobrze, starsi koledzy i koleżanki zawsze chętnie Ci pomogą. Na starcie nowego, najpiękniejszego etapu życia jakim są studia nie zostawimy Cię samego.

Początki uczelni medycznej w Lublinie sięgają 1944 roku, kiedy to powstał Wydział Lekarski na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Funkcjonował w takiej formie do 1950 roku, wówczas Akademia Medyczna stała się autonomiczną jednostką.    Akademia w 2008 roku uzyskała miano uniwersytetu, który stale prężnie się rozwija. Obecnie studiuje tutaj 7 tysięcy osób z Polski i różnych zakątków świata, a do chwili obecnej wykształciło się 12 tysięcy lekarzy, 2 tysiące lekarzy stomatologów, 5 tysięcy farmaceutów, 4 tysiące magistrów pielęgniarstwa. Dumą naszej uczelni jest Zintegrowane Interdyscyplinarne Centrum Symulacji Medycznej, w którym studenci mają niepowtarzalną okazję odbycia realistycznych ćwiczeń z użyciem nowoczesnych fantomów i zaawansowanego sprzętu, co znacznie podnosi kompetencje w zakresie umiejętności praktycznych.

Przeskok z liceum na pierwszy rok studiów bywa trudnym wyzwaniem dla młodego żaka. Nowe środowisko, zupełnie inna organizacja i tryb nauki, masa przedmiotów, z których każdy rządzi się własnymi prawami. Peer Support Lublin to ekipa członków stowarzyszenia IFMSA-Poland, którzy pomagają młodym koleżankom i kolegom wkroczyć w nowy rozdział życia na naszej uczelni. Rozwiewamy obawy, doradzamy, organizujemy integracje, zapoznajemy - wszystko, abyście mogli szybko się zaaklimatyzować i poczuć jak u siebie w domu! 

 

 • Śledź nasz fanpage IFMSA-Poland Oddział Lublin! Dzięki temu bliżej poznasz zakres działalności naszej organizacji. Tam na bieżąco zamieszczamy przydatne informacje i odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez świeżo upieczonych studentów i kandydatów.Od sierpnia regularnie będziemy publikować dla Was posty z informacjami jakie powinien znać każdy student kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
   
 • Zapraszamy do  Grupy dla studentów kierunku lekarskiego UM Lublin 2021-2027
   
 • Zachęcamy też do śledzenia naszego Instagrama: @ifmsa_poland_o_lublin

Mapa lokalizacji

 • Zajęcia
 • Gdzie zjeść
 • Gdzie się bawić
 • Zabytki

Kontakt z nami


Do
góry