Opole to miasto nieodkrytych możliwości i wielkich nadziei, które wraz z Nami chętnie przywita Cię na Kierunku Lekarskim na Uniwersytecie Opolskim.

 

GDZIE JESTEŚMY? JAK STUDIUJEMY?

 

Budynek Collegium Medicum znajduje się w samym sercu Opola – dzięki tej lokalizacji łatwo się do niego dostać z różnych części miasta zarówno komunikacją miejską, jak i pieszo. Dużym atutem jest fakt, że nasz budynek znajduje się zaraz obok kampusu – z akademika na uczelnię mamy 3 minuty pieszo. Uczelnia posiada bardzo dobre i nowoczesne wyposażenie – na urządzeniu Anatomage uczymy się anatomii, histologia jest łatwiejsza dzięki najnowszym mikroskopom, a fizjologia przyjemniejsza, gdyż uczymy się jej na sobie. Dużym atutem jest kadra składająca się w większości z lekarzy praktyków, którzy do suchej książkowej wiedzy dokładają swoje doświadczenie i zarażają nas swoją pasją - medycyną. Pracujemy w blokach 2,5-godzinnych, dzięki czemu z jednych zajęć wynosimy dużą porcję wiedzy, którą potem tylko należy uporządkować. Ułatwieniem jest również dobrze wyposażona biblioteka – znajdziecie w niej wszystkie niezbędne podręczniki. Plusem nowej uczelni jest to, że wszystko jest nowe, również książki. Już na drugim roku studiów rozpoczynamy zajęcia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym - jest on oddalony o około 15 minut jazdy autobusem od naszej uczelni, a także w Szpitalu Wojewódzkim położonym tuż przy naszym kampusie. Zajęcia na uczelni są także prowadzone w niezwykle bogato wyposażonym Wieloprofilowym Centrum Symulacji Medycznej, w którym możemy na fantomach uczyć się wielu procedur medycznych.

Zarówno uczelnia, jak i my jesteśmy na początku naszej przygody z medycyną, co wiąże się z tworzeniem wszystkiego od podstaw – dotyczy to kół naukowych, działalności IFMSA czy też organizacji studenckich. Dzięki temu możesz współtworzyć część historii razem z Nami – wystarczy trochę zaangażowania i chęci oraz pozytywne nastawienie do życia. 

 

GDZIE ŚPIMY? CO JEMY? JAK ODPOCZYWAMY?

 

Naszym ‘rodzimym’ akademikiem jest D.S. Kmicic – dla naszego kierunku jest przeznaczone piąte piętro, które zostało niedawno wyremontowane i  nowocześnie wyposażone.

Kawiarnie, restauracje i bary są na wyciągniecie ręki, dzięki czemu nie trzeba przejmować się gotowaniem obiadu, a często jest możliwość spożycia posiłku w trakcie przerwy między zajęciami. Wybór lokali jest spory, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno mięsożerca, jak i wegetarianin.  Ponadto istnieje aplikacja Studencka Karta Rabatowa, dzięki której jesteś w stanie zaoszczędzić kilka groszy.

Ten kierunek jest wymagający pod względem ilości nauki i poświęcanego czasu, jednakże przy dobrej organizacji i współpracy z kolegami i koleżankami można również wygospodarować dla siebie czas wolny, który możesz przeznaczyć na realizację pasji lub relaks. Odpoczywać można na różne sposoby – robiąc grilla na kampusie, chodząc do kina czy teatru, plażując na wyspie Bolko, ćwicząc na świeżym powietrzu oraz spacerując po Starym Mieście.

 

DAJ SOBIE POMÓC – NAPISZ DO NAS

 

Jako element organizacji IFMSA oddział Opole w ramach PEER SUPPORT chcemy Ci ułatwić aklimatyzację i stawianie pierwszych kroków na uczelni. Musisz liczyć się z tym, że studia to nie liceum i trzeba trochę zmienić podejście. My jesteśmy od tego, żeby pomóc  - chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania – wystarczy  znaleźć nas na facebook’u – grupa PEER SUPPORT Opole.

Mamy nadzieję, że czas spędzony na naszej uczelni będzie świetną przygodą i będziecie go wspominać długo po uzyskaniu dyplomu!

Do zobaczenia w październiku!


Mapa lokalizacji

  • Zajęcia
  • Gdzie zjeść
  • Gdzie się bawić
  • Zabytki

Kontakt z nami


Do
góry