Aby być na bieżąco z wszytskimi nowinkami, zapraszamy na naszego Facebooka!

 

Cześć!

Serdecznie gratulujemy dostania się na wymarzone studia medyczne i witamy Was w Zabrzu!  To miasto o złożonej duszy. Piękne, lecz niełatwe w odbiorze. Miasto mozaika - warte odkrywania. Ponad 60% miasta to tereny zielone, na jego obszarze miezczą się dwie zabytkowe kopalnie (Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza) oraz udostępniony do zwiedzania Szyb Maciej.

To w Zabrzu znajduje się też medyczna kolebka Śląska - to tutaj całe życie pracowali profesorowie Religa i Zembala. Historia uniwersytetu też zaczyna się właśnie tutaj.

Pomimo, że nie jest największym miastem konurbacji śląskiej, jest bardzo dobrze skomunikowane z całym regionem, co jest niezwykle ważne na wyższych latach studiów, kiedy to zaczynają się zajęcia również poza Zabrzem (Bytom, Tarnowskie Góry, Katowice, Sosnowiec). To równiez jest plusem, podczas zajęć klinicznych poznajemy wiele szpitali co daje nam wiekszy (i lepszy) ogląd na funkcjonowanie ochorny zdrowia.

Ze wzgledu na brak klubów i "nocnych miejscówek" bardzo rozwinęła się kultura domówek, ułatwiających integracje i nawiązywanie nowych, bliskich znajomości z różnymi ludźmi. To jednak nie znaczy, że w Zabrzu zupełnie nie ma co robić. Zerknij do zakładki Lokalizacje by dowiedzieć się więcej o miejscach wartych odwiedzenia! Ciekawe informacje o mieście znajdziecie tez w aplikacji Zabrze w sercu Śląska.

 

Co znajdziecie na stronie?

Przeskok z liceum na pierwszy rok studiów to wyzwanie dla każdego. Nowi ludzie, miasto, otoczenie. To zupełnie inna organizacja i tryb nauki, masa przedmiotów, z których każdy rządzi się własnymi prawami. Peer Support Katowice to projekt realizowany przez IFMSA-Poland Oddział Śląsk, który ma pomóc świeżo upieczonym ŚUMperom rozpocząć studenckie życie. Odpowiadamy na pytania, doradzamy, rozwiewamy obawy – wszystko bycie mogli poczuć się jak w domu. Znjdziecie tu opisy przedmiotów, przydatne wskazówki i porady jak przetrwać na SUMie i wiele innych!

Chcemy ułatwić życie studentom nie tylko pierwsze roku. Starsze roczniki też znajdą tu coś dla siebie. Zerkajcie do zakładek, by zobaczyc co dla Was przygotowaliśmy!


Mapa lokalizacji

  • Zajęcia
  • Gdzie zjeść
  • Gdzie się bawić
  • Zabytki

Kontakt z nami


Do
góry