Student w internetach

 

Podstawowa strona dla studentów SUMu zapewnia dostęp do harmonogramów czy dokumentów związanych z praktykami. Tam też znajdziecie kontakt do dziekanatu czy atualności.

Najważniejszą stroną internetową dla każdego studenta jest Wirtualny Dziekanat. Tam będą wypisane wszystkie Wasze dane, oceny z egzaminów i zaliczenia poszczególnych przedmiotów, średnia ocen, realizowane praktyki, przyznane stypendia i terminy badań okresowych.

Drugą w kolejności stroną pod względem użytkowania przez studentów jest poczta studencka. Dzięki niej będziecie mogli kontaktować się z prowadzącymi i dziekanatem. Korzystajcie z ich, bo wielu prowadzących nie otwiera maili z prywatnych adresów!

McTeams jest znany chyba każdemu, więc nie trzeba za dużo opisu. Warto dodać jedynie, że jako studenci możecie na nim również samodzielnie tworzyć kanały, spotkania i kontaktować się z innymi studentami SUM oraz prowadzącymi. Spotkania samorządu czy IFMSA-Poland też często odbywają się za pośrednictwem McTeams.

Bardzo ważna jest też strona internetowa biblioteki. Poprzez nią możecie rezerwować i wypożyczać wszystkie potrzebne Wam książki z biblioteki na Ligocie w Katowicach, w Rokitnicy w Zabrzu a nawet z biblioteki SUM w Sosnowcu.

Na Eduportalu niektóre katedry umieszczają wykłady i seminaria, które należy obejrzeć i które obowiązują na zaliczeniach. Teoretycznie to nowa i obowiązująca platforma, ale jeszcze nie wszyscy się na nią „przerzucili”.

E-learning to stara platforma, ale nadal używana przez część katedr. Był przydatny głównie podczas nauki zdalnej. Teraz są tam czasami umieszczane niektóre prezentacje i wykłady.

E-tester służył do przeprowadzania testów podczas nauki zdalnej.

Podobnie jak E-learning-Stream, możliwe, że będziecie z niego korzystać podczas pisania zaliczeń na tabletach.

Aplikacja MedicLearn jest bardzo przydatna do powtórki przed egzaminami. Nierzadko ,,ratuje” życie studentowi.

 

Logowanie

Do wirtualnego dziekanatu, eduportalu, e-learningu, poczty studenckiej i McTeams logujecie się za pomocą domeny s(nr indeksu)@365.sum.edu.pl. Hasło do niej będziecie mogli sobie ustawić na początku roku akademickiego po informacji z dziekanatu.

 

!!! WAŻNE !!!

Często korzystając z niektórych stron SUM będziecie musieli skonfigurować Waszą przeglądarkę do usługi PROXY. Instrukcję jak to zrobić znajdziecie tutaj.

Kontakt z nami


Do
góry