Gratulujemy przyjęcia na Uniwersytet Zielonogórski!
Jesteś już dumnym studentem medycyny na UZ i nie wiesz co Cię czeka?
Dobrze trafiłeś! Jesteśmy tu, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.
Po prawej stronie zamieściliśmy liczne zakładki - zapoznaj się z nimi, a z pewnością ułatwią Ci fukcjonowanie w nowym mieście szczególnie w pierwszych tygodniach zmagań. Sami przez to przechodziliśmy, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje były jak najbardziej aktualne i przejrzyste. Interaktywna mapka miasta dodatkowo ułatwia i uatrakcyjnia odkrywanie polskiej stolicy wina.
Obecnie w Zielonej Górze prężnie działa Oddział IFMSA-Poland. W pierwszych tygodniach października odwiedzimy Was, opowiemy czym właściwie się zajmujemy i kim jesteśmy oraz udzielimy praktycznych wskazówek ;) Czekać będzie na Was wiele niespodzianek. Nie pozwolimy Wam się nudzić!
Śledźcie naszą działalność KLIK i śmało zasilajcie szeregi IFMSA-Poland!
Zielona Góra jest jednym z dwóch miast stanowiących centrum województwa lubuskiego i jednocześnie jednym z trzech miast, w których otworzony został kierunek lekarski w 2015 roku. Miasto ma około 140 tys. mieszkańców i położone jest w Polsce zachodniej na granicy województw lubuskiego i dolnośląskiego. Nazywane jest polską stolicą wina, to tutaj także w latach 90. narodziła się kultura i popularność kabaretów, przy wybitnym udziale studentów. Życie studenckie koncentruje się na kampusach miejskich szkół wyższych, z których największą stanowi Uniwersytet Zielonogórski, a najważniejszym wydarzeniem dla studentów są majowe Bachanalia, które na imprezy plenerowe ściągają ponad 5 tysięcy osób. Obecnie w Zielonej Górze studiuje około 15 tysięcy studentów.
Uniwersytet Zielonogórski przyjmie na studia lekarskie 70 osób w trybie stacjonarnym oraz 70 osób w trybie niestacjonarnym. W czasie rekrutacji zgłosiło się ponad 1,8 tysiąca absolwentów. Pierwszym Dziekanem Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu został Pan Profesor Marek Spaczyński, dotychczasowy kierownik Katedry Ginekologii, Położnictwa i Onkologii Ginekologicznej oraz Kliniki Onkologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Aktualnie tę funkcję pełni dr hab. n. med. Agnieszka Ziółkowska, prof. UZ.
Dla potrzeb nowych studentów zaadaptowany został Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze - przygotowano Zakład Patomorfologii i Ośrodek Medyczny Nauk Podstawowych oraz Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej i Pracownia Badań Mikrobiologicznych. Okolice szpitala przeszły gruntowną przebudowę - zmienił się układ ulic, chodników, powiększono parking. Uniwersytet w przyszłości nie wyklucza powiększenia bazy dydaktycznej poprzez udostępnienie terenu przez Polikliniki MSW lub Medyczne Studium Zawodowego w Zielonej Górze, a także Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Władze Uniwersytetu od dwóch lat pracują nad zapewnieniem studentom praktyk i szkoleń w szpitalu w Poczdamie w Niemczech.