Zagadnienia na studiach medycznych nigdy nie były łatwe i przejrzyste, dlatego studenci szukają informacji gdzie tylko się da. Zdarzają się sytuacje, w których przeszukujemy każdy zakamarek internetu by znależć odpowiedź i dopiero po wielu żmudnych próbach docieramy do celu. W związku z tym aby ułatwić następnym rocznikom pracę i życie zebraliśmy nasze odkrycia, by je wam przedstawić:
Anatomia:
- Anatomy Learning - atlas anatomiczny 3D, można zobaczyć każdą strukturę ze wszystkich dostępnych stron, a także spróbować wziąć udział w przygotowanych quizach.
- Anatomy Standard - atlas z dokładnie omówionym układem szkieletowym, żaden dołek, czy guzek nie umkną naszemu wzrokowi.
- medyczne wuzetki - zdjęcia wraz z zaznaczonymi i podpisanymi “szpilkami”.
- Human Anatomy Atlas (android, iOS) - aplikacja podobna do Complete Anatomy. Warto czekać na promocje, można wtedy kupić ją za 5 złotych.
- Complete Anatomy (android, iOS)- struktury anatomiczne 3D. Dużym plusem jest to, że można mieć zalogowane na jednym koncie dwa urządzenia.
Histologia:
- Histology Guide - preparaty histologiczne w wysokiej rozdzielczości, podzielone na działy. Dodatkowo są quizy, dzięki którym można sprawdzić swoją wiedzę.
- medyczne wuzetki - preparaty histologiczne + teoria oparta na podręczniku “Kompendium histologii” Cichockiego.
Notowanie:
- GoodNotes (iOS) - świetna aplikacja do robienia ręcznych notatek na iPadzie, można również robić notatki na prezentacjach wcześniej wysłanych przez prowadzących, niestety nie ma jej na andoida.
- INKredible (android) - działa podobnie jak GoodNotes, za pełne możliwości trzeba zapłacić w granicach 20 zł, ale zdecydowanie się opłaca, według mnie najlepsza aplikacja do ręcznego notowania na androida.
- OneNote (android, iOS, Windows) - jest to aplikacja firmy Microsoft, podobnie działa jak powyższe, tylko że kolejne strony w naszej notatce się nie przewijają, tylko tworzy się jedna długa (jak dla mnie bardzo niewygodne).
- Notion (android, iOS, Windows) - cudowna aplikacja do pisania notatek na komputerze (nie można wprowadzać tekstu pisanego odręcznie), bardzo polecana przez wielu twórców na YT, szczególnie zagranicznych.