Pierwszy rok studiów z wielu powodów określany jest jako najtrudniejszy i każdy kto go przeżył z pewnością się pod tym podpisze. Jeśli pomału widzicie jego koniec i dla oderwania się od książek chcecie się dowiedzieć jak działają praktyki wakacyjne to świetnie trafiliście!

Słowo wstępu: 
Prakyki po pierwszym roku to praktyki pielęgniarskie. Trwają 4 tygodnie od poniedziałku do piątku po 6 godzin zegarowych dziennie (8 lekcyjnych). Możecie je rozpocząć najwcześniej od razu po zakończeniu sesji ale musicie je skończyć do połowy września. W trakcie ich odbywania: poznacie strukturę szpitala tak dobrze, że z zamkniętymi oczami narysucie mapę swojego oddziału w środku sobotniej imprezki, nauczycie się pobierać krew, zakładać wenflon, ścielić łóżko jak w najlepszym hotelu, zmieniać opatrunki, podawać zastrzyki i doceniać pracę Pań Pielęgniarek.

Papiery i dokumenty:
jeśli myśleliście, że zrozumienie embriologi gałki ocznej albo odpływu krwi z każdej najmniejszej części ciała jest skomplikowane, poczekajcie aż będziecie chcieli załatwić papiery na praktyki. Na szczęście nam się udało i możemy Wam teraz służyć pomocą.
Jeśli chcecie odbywać praktyki w szpiatlu w domu rodzinnym (poza Zieloną Górą z wyłączeniem szpitali, które mają podpisane porozumienie z naszą uczelnią*) będziecie musieli wydrukować ze strony*: poruzmienie, kryteria wyboru placówki, wniosek o odbycie praktyk. Następnie pojechać do szpitala, w którym chcecie odbywać praktyki i wypełnić (z Pielęgniarką Oddziałową najczęściej) wszystko co się da. Z połowicznie wypełnionymi dokumetami udacie się do BOSu, gdzie zostanie wypełniona reszta waszych dokumentów. 
Jeśli zdecydujecie się na odbywanie praktyk w Szpitalu Uniwersyteckim (lub szpitalu z podpisanym porozumieniem*) wystarczy, że wydrukujecie ze strony* wniosek o odbycie praktyk, uzupełnicie go z Pielęgniarką Naczelną, zaniesiecie do BOSu i odbędziecie szkolenie RODO i BHP. 
Brzmi prosto? Poczekajcie aż sami zmierzycie się z tym zadaniem i odczujecie nieopisywalne uczucie ulgi, gdy Pani w BOSie powie, że możecie udać się do szpitala, bo wszystkie Wasze papiery są złożone prawidłowo. 

Wymagania:

Oprócz tego co zostało opisane powyżej, aby odbywać praktyki musicie:

  • Być zaszczepieni na WZW B (obowiązkowe po urodzeniu, więc zapewne macie... ale gdzie się zapodziała książeczka szczepień jak jest potrzebna)
  • Być zaszczepieni na covid
  • Mieć ujemny wynik zakażenia salmonellą z sanepidu (jeśli macie książeczkę sanepidowską, to powinniście mieć papier z ujemnym wynikiem również)
  • Mieć orzeczenie od lekarza medycyny pracy, że nie ma przeciwwskazań, żebyście odbywali praktyki wakacyjne na kierunku lekarskim

 

*Informacje, które szpitale mają podpisane porozumienie z uczlnią oraz wszystkie potrzebne dokumenty znajdziecie pod linkiem: https://www.cm.uz.zgora.pl/index.php?praktyki-zawodowe

Kontakt z nami


Do
góry