Każdy wyprowadzający się z domu student staje w obliczu tego wyzwania. Na co się zdecydować?                                   Akademik vs Wynajem - odwieczna wojna tocząca się w głowie młodego żaka.

 

  • Akademik vs Wynajem 1:0

Większość studentów kierunku lekarskiego zamieszkuje tak zwany SBM. Usytowany jest w spokojnej okolicy obfitującej w lasy (zresztą jak cała Zielona Góra). Poczujesz się tu jak w ośrodku wypoczynkowym dopóki nie otworzysz książki do histologii, oczywiście. Akademik podzielony jest na odrębne mieszkania z kuchnią oraz łazienką. Pokoje są dwu- lub trzyosobowe. Dotarcie do uczelni zajmie Ci pieszo ok. 10 minut, a do szpitala ok. 15 minut. W pobliżu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej oraz stadion.

 

  • Akademik vs Wynajem 0:1

Jako bardziej doświadczeni koledzy polecamy Ci przeszukiwanie stron z ofertami na Facebooku lub OLX. Można znaleźć naprawdę korzystną cenowo propozycję. Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji weź pod uwagę kilka spraw: cenę, lokalizację oraz potencjalnych współlokatorów. Twoje życie będzie toczyć się głównie wokół Campusu A i szpitala, dlatego szukaj w okolicy ul. Podgórnej, Staszica, Wazów, Wyspiańskiego. Przyda się również dobry dojazd w rejony Monte Cassino. Ceny mieszkań nie są wygórowane, ale polecamy decydować się jak najwcześniej - dobre oferty znikają jak książki z półek biblioteki (czyt. jak świeże bułeczki).

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Opinie studentów

"Ogólnie nie jestem za mieszkaniem w akademikach, ale SBM różni się znacznie od innych. Przede wszystkim pokoje zawierają kuchnię i łazienkę wraz z całym niezbędnym wyposażeniem tj. pralka, kuchenka itd. W tym akademiku warunki są dobre, lokalizacja jest spoko w spokojnym lesie zdala od zgiełku i hałasu samochodów. Życie towarzyskie jak najbardziej jest, bo nie mieszkasz sam tylko ze sporą grupą ludzi, a poza tym jesteś ciągle na bieżąco jeśli chodzi o sprawy uczelniane, a także imprezowe. Spokój do nauki zależy od Twoich współlokatorów czy są cisi itd., ale mimo wszystko czasem bez stoperow się nie obejdzie nawet przy cichych współlokatorach. Przydałoby się coś takiego jak pokój cichej nauki czy coś. Ogólnie plusem jest to, że akurat w tym akademiku nie ma portiera także nie ma problemów z  hałasem - co najwyżej ze strony sąsiadów."
student II roku
 
 

"Na 1 roku mieszkałem w wynajmowanym pokoju w domku na osiedlu Morelowym. Mieszkało się całkiem dobrze, na anatomię i histologię idzie się stamtąd szybkim krokiem 15 minut a na wykłady ok. 20 minut. Obecnie mieszkam w kawalerce bardzo blisko uczelni. Jest to wygodniejsze chociażby z tego względu, że jak mam okienko w zajęciach to mogę sobie pójść do siebie, wcześniej nie miało to za wiele sensu, bo droga w tę i z powrotem zajmowała 40 minut. Kawalerka daje więcej swobody, jak się wynajmuje pokój to jednak dzieli się z innymi osobami część wspólną. Z drugiej strony przynajmniej jest z kim pogadać przy śniadaniu, chociaż to też zależy na kogo się trafi."

student II roku

 

 
 
 
 
 
 
 

 

Kontakt z nami


Do
góry