Na pytanie „Gdzie najlepiej studiować medycynę w Polsce?” można udzielić aż 19 odpowiedzi i prawdopodobnie wszystkie będą poprawne. Dlaczego więc najlepsza odpowiedź to Uniwersytet Rzeszowski? :) 

Jest to największa uczelnia akademicka Polski południowo-wschodniej. Nasz kierunek, prowadzony na Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, które powstało na bazie istniejących do września 2019 roku: Wydziału Medycznego oraz Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej, jest jednym z najmłodszych w całym kraju - pierwszy rocznik wystartował w roku akademickim 2015/2016. Z tego względu często zarzuca się mu małe doświadczenie i brak tradycji w porównaniu do innych uniwersytetów i wydziałów medycznych. Ale trzeba pamiętać, że młodość pociąga za sobą również wiele korzyści.

Zajęcia odbywają się w nowoczesnych budynkach, zaopatrzonych w sprzęt najwyższej klasy. Doskonała lokalizacja głównego kampusu przy alei Rejtana sprawia, że dojazd na zajęcia nie powinien stanowić problemu. Budynki znajdują się nie tylko blisko centrum miasta, ale także tuż przy galerii handlowej i bulwarach nad Wisłokiem, co dla studentów jest bardzo ważnym aspektem.

Zakład Nauk o Człowieku (ZNoC) to miejsce, w którym anatomia, histologia i patomorfologia wiodą bezapelacyjny prym. Budynek znajduje się tuż przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej, który stanowi bazę kliniczną naszego kierunku. Jego otoczenie na pewno oswoi Was z codziennym widokiem szpitala, pacjentów, pędzących karetek i helikopterów. Zlokalizowany jest około 10 minut jazdy autobusem od alei Rejtana.

Przyrodniczo-Medyczne Centrum Badań Innowacyjnych (PMCBI) to dwa budynki głównego kampusu UR, które składają się na nowoczesną placówkę. Prowadzone są tam zajęcia naszego kierunku (między innymi biochemia i immunologia), ale przede wszystkim badania, eksperymenty naukowe oraz laboratoria biochemiczne, które odbywają się tutaj raz w tygodniu przez cały pierwszy rok.

Centrum Symulacji Medycznej (CSM) to nowoczesna placówka usytuowana na ul. Warszawskiej. Misją Centrum Symulacji Medycznej jest wyjście naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom studenów, czyli nas. CSM umożliwia zastosowanie najlepszych praktyk edukacji zdrowotnej poprzez odtworzenie środowiska opieki nad pacjentem, w którym możemy zastosować naszą wiedzę oraz umiejętności sukcesywnie zdobywane na zajęciach. Na pierwszym roku odbywają się tutaj zajęcia z pierwszej pomocy medycznej.

Ale innowacje to nie wszystko – potrzebne jest jeszcze doświadczenie, a o to dbają nasi wykładowcy, którzy przyjechali tutaj z całego świata, aby przekazywać nam tajniki wiedzy medycznej. Zaletą są również małe grupy ćwiczeniowe i seminaryjne oraz przyjazne podejście do studenta, zaangażowanie i brak wypalenia zawodowego asystentów. Przede wszystkim mamy jednak możliwość kreowania własnych tradycji. W końcu to my tworzymy historię tego kierunku :) Jako pierwsze roczniki inicjujemy wiele kół naukowych, poznajemy ciekawych ludzi, integrujemy się podczas wspólnych wyjść na miasto oraz oczywiście działamy w IFMSA-Poland.

Samo miasto Rzeszów jest wspaniałe  - chyba w całej Polsce nie ma drugiego tak czystego i bezpiecznego miejsca. Ludzie są mili, zawsze znajdzie się ktoś, kto ustąpi miejsca w autobusie. Rzeszów: Stolica Innowacji - to chyba trafne określenie  - w ciągu niecałych dwóch lat, od kiedy tutaj studiujemy, pojawiają nowe budynki, inicjatywy i projekty. Oprócz tego zawsze można pójść na wyjątkowo przyjemny Rynek i pijąc piwko (ewentualnie herbatę), wyciszyć się i odpocząć w ciepłe wiosenne wieczory.

Jako starsze roczniki przecierające szlaki dla kolejnych pokoleń studentów kierunku lekarskiego w Rzeszowie, zawsze służymy wsparciem i cennymi informacjami. Z tego względu powstała ta strona, na której znajdziecie wszystko, co jest potrzebne przyszłym i obecnym studentom medycyny w Rzeszowie.

Do zobaczenia w październiku!

 


Mapa lokalizacji

  • Zajęcia
  • Gdzie zjeść
  • Gdzie się bawić
  • Zabytki

Kontakt z nami


Do
góry