Dostałeś się już na wymarzony kierunek i złożyłeś niezbędne dokumenty? Świetnie, pora poszukać jakiegoś lokum! Im szybciej się za to zabierzesz, tym większe szanse na znalezienie swojego idealnego miejsca.  

Jeżeli planujesz wynająć pokój w mieszkaniu lub kawalerkę, poszukiwania warto zacząć od przeglądnięcia popularnych stron z ogłoszeniami, takich jak Rzeszowiak, OLX czy Otodom. Sporo ofert znajdziesz także na grupach na Facebooku zajmujących się ogłoszeniami o wynajmie. Jeśli zechcesz poszukać współlokatora, zajrzyj także na grupę dla osób zainteresowanych kierunkiem lekarskim. 

Poza tym, zachęcamy do dołączenia do naszej peer supportowej grupy https://www.facebook.com/groups/706437176577007/?notif_id=1597836018034929¬if_t=groups_member_joined&ref=notif

tu też w razie czego służymy pomocą.

Jeśli właśnie zostałeś świeżo upieczonym studentem kierunku lekarskiego, Twoje zajęcia na I roku będą odbywać się głównie w Zakładzie Nauk o Człowieku (budynek A5) przy ul. Lwowskiej/Leszka Czarnego, gdzie spędza się większość czasu w trakcie pierwszego semestru, oraz na kampusie przy al. Rejtana – tutaj prowadzonych jest większość zajęć z drugiego semestru (oprócz anatomii oraz histologii, które odbywają się w ZNoCu). Z tego względu najlepiej rozglądać się za mieszkaniem w rejonach wspomnianej Lwowskiej/Armii Krajowej/Leszka Czarnego - mieszkając w tej okolicy do ZNoCu idziesz ok. 5 min (a na kampus dojeżdżasz w ok. 10 min autobusem). Równie dobrą alternatywą będzie wybór mieszkania przy al. Rejtana lub krzyżującej się z nią al. Kopisto oraz leżącej w pobliżu ul. Cegielnianej i Podwisłocze  – stąd blisko będziesz mieć na zajęcia na kampusie, a także do centrum miasta. Poza tym w pobliżu znajdują się galeria handlowa, sklepy, siłownia, kino, bulwary nad rzeką.

Jeżeli chciałbyś pozostać w tej samej okolicy również podczas następnych semestrów, szczególnie polecamy wybór właśnie drugiej opcji. Na II roku wszystkie zajęcia odbywają się na kampusie Rejtana i wybierając mieszkanie w okolicy, bez problemu można zrezygnować z podróży miejską komunikacją. Natomiast na III roku rozpoczynają się zajęcia kliniczne w szpitalach na Lwowskiej, Szopena oraz raz w tygodniu w Łańcucie, część innych przedmiotów jest prowadzona w ZNoCu, a wszystkie wykłady i większość seminariów odbywa się na ul. Warzywnej (kampus Rejtana). Z tego powodu nie ma idealnego miejsca zamieszkania - trzeba wędrować po mieście. Na szczęście oba szpitale i budynki uczelni są zlokalizowane dość blisko siebie, dlatego nie sprawia to zwykle żadnego kłopotu :)

Al. Niepodległości może stanowić kompromis dla opcji pierwszej (mieszkania przy ZNoCu) oraz drugiej (blisko kampusu) - obie dzieli około 30 minut piechotą. 

 

Kontakt z nami


Do
góry