Informacje o przedmiocie


Rok studiów I
Liczba ECTS
Sposób zaliczenia Zaliczenie na ocenę

Gdzie?


Katedra prowadząca zajęcia: Studium Języków Obcych WLZ

Gdzie odbywają się zajęcia? (DS1), ul.Jordana 19

 

 


Jak wyglądają zajęcia?


Nauka niemieckiego kojarzy się Wam pewnie z wkuwaniem słówek, odpowiednich rodzajników, ciężką gramatyką i całą resztą nieprzyjemności. Na szczęście Katedra Języków Obcych znalazła na to sposób – skupiając się na komunikacji, automatycznie zapamiętujemy prawidłowe struktury. O ile przyjemniej! Oczywiście wszystko kręci się wokół słownictwa medycznego, tak abyśmy w przyszłości mogli porozumieć się z pacjentem lub bez kompleksów uczestniczyć w zagranicznych konferencjach naukowych.

Na każdych zajęciach dostajemy mnóstwo kserówek, które uzupełniamy w trakcie ich trwania i w ten sposób cały czas uczymy się nowych słówek związanych ze szpitalem, ciałem człowieka, chorobami. Język niemiecki to czysta przyjemność na Naszej uczelni.

Podobnie jest z językiem francuskim- bardzo przyjemna atmosfera! Na każdych zajęciach studenci dostają kserówki do zrobienia. Zaliczenie na podstawie obecności.

 


Jak sprawdzana jest wiedza?


Język niemiecki: prosta kartkówka pod koniec semestru z kilku tematów.

Język francuski: zaliczenie za obecność na zajęciach.


Materiały i książki


Na zajęciach pracujemy na niemieckojęzycznych materiałach, takich jak różnego rodzaju ulotki, krótkie teksty, dialogi…

Dzięki temu nabierzecie językowego obycia, więc jeśli trochę się przyłożycie, to gdy któregoś dnia pacjent przywita Was „Guten Tag!”, nie obleje Was zimny pot! Na francuskim zajęcia wyglądają analogicznie.


Kontakt z nami


Do
góry