Poznań to miasto warte poznania! Jedno jest pewne czeka tutaj na Was masa doznań...❤️

Gdzie zjeść? 

Kawiarnie

Dosknale wiemy, że dobrze zaczęty dzień to dzień rozpoczęty z kubkiem gorącej kawy i pysznym śniadaniem, a po nie najlepiej wpaść do:

ALEkosmos ul. Jackowskiego 43, 60-513 Poznań Wypijecie tutaj nie tylko pyszną kawę czy orzeźwiającą matchę, ale także zjecie pyszne śniadanko czy lunch! To 

miejsce zdecydowanie pokochają też fani słodkości. Koniecznie wpadnijcie tu przed zajęciami w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym na ul. Polnej, gdyż kawiarnia znajduje się naprzeciwko wejścia do szpitala.

Yssycz Poznań ul. Bukowska 65, 60-567 Poznań Kawiarnia znajduje się w pobliżu Collegium Stomatologicum i jest zdecydowanym must eat&drink dla każdego studenta UMP!

Zarośla ul. Bukowska 45, 60-555 Poznań To miejsce, które pokochają miłośnicy roślin. Oprócz aromatycznej kawy, możecie kupić tutaj wyjątkowe rośliny doniczkowe. Nie zapomnijcie pokazać swojej legitymacji studenckiej, gdyż na każdego studenta UMP czeka zniżka!

Parle Patisserie ul. Grunwaldzka 33C, 60-783 Poznań Coś dla fanów francuskich klimatów i nowoczesnych wnętrz

Święty ul. Kraszewskiego 12, 60-101 Poznań Najlepsze śniadania i lunche w towarzystwie orzeźwiającej umysł kawy na mapie Poznania!

Mówish Mash Specialty Coffee ul. Zwierzyniecka 41, 60-814 Poznań Jedyna w swoim rodzaju kawiarnia językowa, która powstała z miłości do speciality kawy i serników własnej roboty. W tym wyjątkowym miejscu możecie zapisać się na indywidualne lekcje języka z wykwalifikowanym lektorem przy kubku aromatycznej kawy. 

STRAG. ul. Szamarzewskiego 39, 60-551 Poznań Nowe miejsce na kulinarnej mapie poznania, które zachwyca miłą obsługą, pięknym wnętrzem, pysznymi bajglami i gorącą kawą!

Restauracje 

Nie ma efektywnej nauki z pustym brzuchem!!! Wpadnijcie do tych miejsc, a gwarantujemy Wam, że nie wyjdziecie głodni!

 

Kuchnia PoWolność ul. Kanałowa 15, 60-710 Poznań Lokal serwujący dania wegańskie przygotowane z sezonowych składników

 

WYPAS ul. Jackowskiego 38/1, 60-512 Poznań Miejsce z kuchnią roślinną inspirowaną potrawami z różnych zakątków świata

 

BankCook Jeżyce ul. Szamarzewskiego 17, 60-514 Poznań Restauracja serwująca przysmaki kuchni azjatyckiej, po prostu musicie spróbować ich Pad Thaia

 

Mokra Włoszka ul. Wawrzyniaka 20, 60-504 Poznań Gwarantujemy, że zostaniecie oczarowani ich szalonymi kompozycjami na neopolitańskim placku. Ponadto każda z pizz nawiązuje do legendarnych artystów - Andy Warhola, Gaugina czy Fridy Kahlo. 

Falla ul. Wawrzyniaka 19, 60-506 Poznań Miejscówka z orientalnymi daniami rodem z Bliskiego Wschodu 

 

Kim Chi Ken ul. Kraszewskiego 14, 60 - 519 Poznań Koreańska restauracja serwująca jedyne i autentyczne kurczaki w różnej formie według koreańskich receptur 

 

Twoja Wina ul. Jackowskiego 36/1, 60- 512 Poznań Miejsce, które zabierze Was w kulinarną podróż wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego

Tonari ul. Jackowskiego 37, 60-513 Poznań Tradycyjny japoński lokal serwujący najlepsze w mieście japońskie curry czy donburi, czyli miskę z ryżem i mnóstwem dodatków na górze!

 

Pierogi Family Pierogarnia ul. Bukowska 31, 60-555 Poznań Śmiało wpadajcie tutaj, kiedy zatęsknicie za domowymi pierogami Waszej babci 

 

BLUSZCZ ul. Wolsztyńska 2, 60-361 Poznań Czeka na Was tutaj szeroki wybór pizz na długo dojrzewającymcieście wypiekanych w piecu opalanym drewnem, które zjecie w klimatycznym ogrodzie

 

Co zobaczyć? 

 

 

Rogalowe Muzeum Poznania 

 

Rogal świętomarciński to niezaprzeczalnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Poznania. Ten wyjątkowy przysmak z ciasta półfrancuskiego kryje w sobie pyszne nadzienie wykonane z białego maku i bakalii. Tradycja jego wypieku sięga XIX wieku i wiąże się ze świętem 11 listopada w parafii św. Marcina, kiedy to jeden z poznańskich cukierników postanowił upiec ich aż trzy blachy i zanieść w darze biednym pod kościół. Następnie dołączyli do niego inni, a zwyczaj wypiekania rogali świętomarcińskich przetrwał do dziś! Tylko w dniu św. Marcina w Poznaniu zjadanych jest ich około 250 ton, czyli około 1,25 mln sztuk!!! W Rogalowym Muzeum Poznania nie tylko wysłuchacie historii tej pysznej słodkości, ale również samodzielnie upieczecie rogale. A to wszytsko w połączeniu z lekcją poznańskiej gwary we wnętrzu urokliwej kamienicy z widokiem na koziołki :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Centrum Szyfrów Enigma

 

To miejsce opowiadające historię złamania szyfrów Enigmy przez polskich kryptologów - Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego, którzy swoją pracę rozpoczęli właśnie w Poznaniu. W centrum poznacie dzieje utajniania informacji oraz zobaczycie jak na przestrzeni lat rozwijał się świat informatyki i komputerów. Dowiecie się także, jak wielki wkład w zwycięstwo aliantów w II wojnie światowej mieli polscy matematycy oraz jak ich historia ukształtowała współczesny cyfrowy świat. Unikalna i nowoczesna ekspozycja pozwoli Wam spróbować własnych sił w sztuce szyfrowania.  Po prostu musicie sami zobaczyć to miejsce i rozwiązać czękające tam na Was zagadki.

 

 

 

 

 

Brama Poznania

To wyjątkowe muzeum opowiadające o początkach państwa polskiego i wyspie katedralnej. Nie znajdziecie tam muzealnych eksponatów za szklanymi szybami, gdyż miejsce to opowiada historię z wykorzystaniem nowoczesnych multimediów i światła. Ekspozycja główna w ciekawy sposób opowiada ponad 1000-letnią historię o ludziach, wydarzeniach i ważnych momentach związanych z poznańską wyspą katedralną, która była miejscem rozwoju nauki, sztuki i handlu. Muzeum oferuje także audiowycieczkę po Ostrowie Tumskim, który bez wątpienia jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków miasta. 

 

Palmiarnia 

W poznańskim Parku Wilsona znajduje się ponad stuletnia palmiarnia, będąca największym tego typu obiektem w Polsce i jednym z większych w Europie! Rośnie tam ponad 17 tysięcy roślin 700 różnych gatunków i odmian z krajów o klimacie śródziemnomorskim, subtropikalnym, tropikalnym, sawanny czy pustyni. Zobaczycie tam również sporą kolekcję ryb egzotycznych. Co ciekawe, kilka razy w roku organizowane jest nocne zwiedzanie obiektu w połączeniu z muzyką, które zapewnią Wam niesamowite przeżycia i pozwolą przenieść się do kompletnie innego świata ❤️

 

Kontakt z nami


Do
góry