Informacje o przedmiocie


Rok studiów 1
Liczba ECTS 5
Sposób zaliczenia Zaliczenie na ocenę

Gdzie?


Katedrę i Zakład Biochemii i Biologii Molekularnej znajdziecie w Collegium Anatomicum (wchodząc do budynku głównym wejściem, kierujecie się w prawo, (tak jak na fizjologię) idziecie do końca korytarza, a następnie schodzicie schodami w dół). 

Wykłady oraz seminaria odbywały się na platformie Teams.

W dotarciu na zajęcia pomoże Ci filmik naszego autorstwa.

https://www.facebook.com/peersupportpoznan/videos/1935351696638304


Jak wyglądają zajęcia?


Liczba godzin: 60                                                                                                                                                                


Wykłady:

Wszystkie wykłady są przeprowadzane online. Jak zawsze obecność jest obowiązkowa niekontrolowana.

Seminaria:

Mają formę dyskusji z prowadzącym, który przedstawia prezentację i zadaje Wam pytania. Podczas niektórych zajęć możecie też robić zadania/ analizować artykuł naukowy związany z tematem seminarium. Aktualnie(w czasie covid-19) seminaria prowadzone są zdalnie. W zależności od prowadzącego możecie się spodziewać albo mini-wykładu, albo dyskusji na podstawie przedstawionej prezentacji.

Ćwiczenia:

To zajęcia laboratoryjne. Pamiętajcie o zabraniu fartucha i jednorazowych rękawiczek. Poznacie w ich trakcie m. in. Elektroforezę oraz laboratoryjną ocenę aktywności enzymów. Prowadzący zadają czasem pytania w trakcie zajęć, więc lepiej przeczytać zawsze dany temat przed zajęciami. Wejściówki zdarzają się sporadycznie.

Materiał z biochemii na 1 roku obejmuje szlaki metaboliczne białek, węglowodanów i lipidów.

 


Jak sprawdzana jest wiedza?


Materiał podzielono na trzy bloki tematyczne, z których każdy kończy się testem zawierającym 30 pytań jednokrotnego wyboru. W każdym bloku odbywa się jedno ćwiczenie laboratoryjne, za przygotowanie do niego i opracowanie protokołu możecie otrzymać do 5pkt.

Po zakończeniu wszystkich wykładów przewidziany jest test składający się z 45 pytań jednokrotnego wyboru.

Zaliczenie uzyskacie po zdobyciu co najmniej 60% wszystkich punktów.

Końcowe zaliczenie przedmiotu piszecie dopiero na drugim roku.


Materiały i książki


Najważniejszymi materiałami do zaliczenia obu części są prezentacje prowadzących zamieszczone na AKSONIE. Na wykładach i seminariach warto robić notatki, gdyż najważniejsze rzeczy są zazwyczaj podkreślane przez prowadzących. Żeby uzyskać zaliczenie z biochemii niezbędne jest przeczytanie obowiązujących tematów z "Biochemii Harpera" dostępnej w dużej liczbie w bibliotece. Stare wydanie (np. z 1994 r.) jest równie dobre, co nowe.

 


Kontakt z nami


Do
góry