Informacje o przedmiocie
Rok studiów | 1 |
---|---|
Liczba ECTS | 9 |
Sposób zaliczenia | Egzamin |
Gdzie?
Zajęcia stacjonarne- Katedra i Zakład Fizjologii również znajduje się w Collegium Anatomicum przy ulicy Święcickiego 6. Po wejściu do budynku należy skręcić w prawo, później jeszcze raz w prawo, a następnie udać się schodami do góry.
W dotarciu na zajęcia pomoże Ci filmik naszego autorstwa:
https://www.facebook.com/peersupportpoznan/videos/862425407983105
Jak wyglądają zajęcia?
Liczba godzin: 120
Seminaria:
Wszystkie seminaria są przeprowadzone w formie e-learningu. Dostęp do każdego z seminariów jest otwarty przez około 3 tygodnie, co oznacza, że sami dokładnie decydujecie, kiedy je wykonacie. Jest to niezwykle wygodna możliwość, jednak trzeba pamiętać, aby nie zostawiać sobie wszystkiego na ostatnią chwilę, gdyż wiedza przekazywana w seminariach jest dość szczegółowo i obszernie przedstawiona.
Ćwiczenia:
W trakcie tych zajęć nauczycie się wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce!
Zajęcia ćwiczeniowe obejmują takie tematy jak: narządy zmysłów, układ nerwowy, układ krwionośny i krew. Zajęcia zawsze rozpoczynają się wstępem teoretycznym, a po nim zdobędziecie umiejętności praktyczne takie jak badanie dna oka, badanie odruchów przy użyciu młotków neurologicznych, określanie grupy krwi, czy poznacie podstawy osłuchiwania lub wykonywania EKG.
Wykłady:
Niektóre z wykładów odbywają się na platformie Teams. Cała reszta jest udostępniona na platformie sOLAT, więc można je obejrzeć w dowolnym momencie. Wiedza z wykładów jest wymagana do egzaminu z fizjologii.
Jak sprawdzana jest wiedza?
Regularnie odbywają się kolokwia składające się z 10/15 pytań na dział opracowany w ramach seminariów i ćwiczeń.
Aby otrzymać zaliczenie z przedmiotu i zostać dopuszczonym do egzaminu trzeba uzyskać min. 60% wszystkich możliwych punktów. Jeśli nie uda się osiągnąć wymaganego progu istnieje możliwość podejścia do wyjścia sprawdzającego wiedzę z całego materiału.
Egzamin składa się z 100 pytań obejmujących zakres seminariów, ćwiczeń oraz wykładów. Próg zaliczenia to 60%.
Materiały i książki
Głównym polecanym podręcznikiem kursowym jest Fizjologia człowieka. Zintegrowane podejście Dee Unglaub Silverthorn.
Podręcznikami, z których niektórzy korzystają to: „Fizjologia człowieka” Konturka, „Fizjologia” Ganonga. Warto zaopatrzyć się w skrypt prof. Sosnowskiego i prof. Krauss, w którym uda się znaleźć najpotrzebniejsze informacje. Oczywiście warto też zaglądać do prezentacji i materiałów na ćwiczenia, które są umieszczone na stronie internetowej katedry.
Porady
Fizjologię będziecie mieli przez cały pierwszy rok. Pamiętajcie o systematycznej nauce i samodyscyplinie, ponieważ duża część materiału to samodzielny e-learning.
Fizjologia to podstawa i bez jej zrozumienia inne przedmioty mogą okazać się trudne i zawiłe.