Rajdy integracyjne
Mówili Ci, że na medycynie będzie ciężko, a Ty wciąż czujesz, że nie masz wystarczająco pod górkę? Zapraszamy na rajdy!
Fanom górskiej integracji proponujemy następujące wydarzenia:
- Rajd Eskulapów - odbywa się na początku roku akademickiego, skierowany do studentów Wydziału Lekarskiego
- Marcowe Słońce - wyjazd typowo integracyjny dla studentów Wydziału Lekarskiego, Nauk o Zdrowiu i Farmaceutycznego
- Rajd Farmacji - odbywa się w weekend majowy
Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z ofertą AKT Rozdroże, który umożliwia wyjścią w góry i integrację z całym Uniwersytetem Jagiellońskim, a także wyjścia i wyjazdy organizowane w ciągu całego roku przez All In UJ. Te ostatnie skupiają się na poznawaniu zabytów i innych atrakcji w Krakowie i okolicy.
W tym roku również w górach możecie liczyć na integrację ze studentami nie tylko z Krakowa, ale z całej Polski na Letnim Obozie IFMSA-Poland. Więcej informacji na stronie na Facebook'u.
Wyjazdy zagraniczne i międzynarodowe konferencje
Studia na kierunku lekarskim, to nie tylko nauka, ale również fantastyczna możliwość poznania świata i innych kultur, czy to na wymianach naukowych, zagranicznych praktykach wakacyjnych lub międzynarodowych konferencjach.
Program Stały ds. Praktyk Wakacyjnych
Najpopularniejszym i jednocześnie najstarszym programem działającym w IFMSA-Poland jest Standing Committee on Professional Exchange (SCOPE). Co roku dzięki niemu ponad 300 studentów z całej Polski ma szansę wyjechać na miesięczną praktykę wakacyjną do niemal każdego zakątka świata. Miesiąc w Rzymie, Meksyku, Japonii czy Brazylii to nie tylko niezwykła okazja podpatrzenia pracy lekarzy, ale także niesamowita okazja zwiedzenia kraju w towarzystwie najlepszych przewodników - miejscowych studentów.
Jak to możliwe? Działając w każdym programie stałym (SCOPE, SCORE, SCORA, SCOPH, SCORP) zbieracie cenne punkty, które wraz z tymi za ocenę z języka angielskiego, działalność w STN-ie oraz wygłoszone/opublikowane prace naukowe dają Wam szansę na udział w tej niespotykanej przygodzie.
Program Stały ds. Wymiany Naukowej
Program międzynarodowej wymiany nukowej SCORE umożliwia studentom medycyny pracę przy projekcie naukowym na zagranicznej uczelni. Głównym założeniem programu jest pogłębianie wiedzy teoretycznej podczas nabywania umiejętności prowadzenia badań naukowych. Praca badawcza odbywa się pod okiem tutora, który sprawuje opiekę nad studentem. Daje to szansę poznania oraz skorzystania z doświadczeń, rozwiązań i technologii stosowanych przez najlepsze ośrodki naukowe na świecie. Umożliwia także indywidualne podejście do każdego z uczestników wymiany i poszerzanie jego zainteresowań.
Projekty naukowe obejmują zakres praktycznie wszystkich dziedzin medycyny, podzielone są przy tym na trzy główne grupy: projekty z zakresu basic science, a także projekty kliniczne z pracą laboratoryjną lub bez pracy laboratoryjnej. Standardowo wymiana trwa 4 tygodnie i najczęściej odbywa się podczas miesięcy wakacyjnych.
Program Erasmus+
Program Erasmus+ Studia, daje możliwość odbycia części studiów (3-12 miesięcy) w zagranicznej uczelni. Wymiana w ramach Programu Erasmus+ jest okazją do poznania innych form realizacji programu studiów medycznych, a także dla doskonalenia znajomości języka obcego, poznania kultury danego kraju i nawiązania nowych kontaktów. W ramach programu stypendialnego studenci zwolnieni są z opłat za studia za granicą i otrzymują dofinansowanie kosztów utrzymania.
Międzynarodowe konferencje
UJCM to uczelnia, która stawia na ogromną współpracę z zagranicznymi uniwersytetami. W ciągu roku akademickiego wielokrotnie odbywają się różnotematyczne konferencje, na których można poznać znakomite osobistości świata naukowego z różnych zakątków Europy i nie tylko. Ambitnych zachęcamy do włączenia się w prace kół naukowych i skorzystanie z możliwości prezentowania prac podczas takich wydarzeń. Studenci są o nich na bieżąco informowani przez elektroniczny newsletter dostarczany do skrzynek pocztowych.
Przydatne linki:
http://krakow.ifmsa.pl/pl/homepage/
http://www.wl.uj.edu.pl/studenci/program-erasmus