Informacje o przedmiocie


Rok studiów 1
Liczba ECTS 9
Sposób zaliczenia Egzamin

Gdzie?


Budynek A-29 na kampusie A (odsylamy do mapki!)


Jak wyglądają zajęcia?


Zajęcia dzielą się na: wykłądy, seminaria i laboratoria

1. Wykłady: w okresie pandemii odbywały się zdalnie - połączenia na meet
2. Laboratoria: zajęcia w sali z probówkami, pipetami i wszystkimi odczynnikami. Możecie się poczuć jak prawdziwi laboranci analizujący parametry i stawiający (prawie) profesjonalnie diagnozy na ich podstawie.
3. Seminaria: zajęcia w zwykłej sali lekcyjnej, omawiane są na nich przeważnie aspekty kliniczne i choroby oraz ich biochemiczne przyczyny, bądź metody leczenia.


Jak sprawdzana jest wiedza?


Podczas laboratoriów napiszecie kilka wejściówek, czeka was też kilka kolokwiów (większych sprawdzianów) a także egzamin praktyczny. Egzamin na końcu będzie stanowił ocenę za wykłądy. Zaliczeniem seminariów natomiast będzie praca, którą napiszecie. 

 


Materiały i książki


  1. Murray RK, Granner DK, Rodwell VW. (red. naukowe tłumaczenia Kokot F i wsp.) Biochemia Harpera ilustrowana. Wyd. Lekarskie PZWL Warszawa 2018 (także wcześniejsze wydania). Jest to prawdopodobnie największa książka jaką w życiu widzieliście (nawet jeśli widzieliście książkę telefoniczną). 
  2. Konspekty od prowadzących ze wszystkimi niezbędnymi informacjami z zajęć

Porady


Jest to jeden z przedmiotów, gdzie nie ma progu % zaliczenia - przez cały semestr zbieracie punkty, które dostajecie rówież za aktywność!! Zdecydowanie zalecamy zadawanie pytań podczas wykładów i każdą inną formę aktywności, na jaką tylko wpadniecie - z pewnością zostaniecie nagrodzeni.


Kontakt z nami


Do
góry