Pierwszy rok jest bardzo intensywny pod względem nauki. Czasem mamy problem ze skupieniem się i poświęceniem w pełni zdobywaniu wiedzy we własnym domu. Ale i na to mamy swoje sposoby! :) Warszawa oferuje nam szeroką gamę bibliotek. Czasem warto zmienić domowe otoczenie i wybrać się właśnie do tego miejsca. Cisza, spokój, widok innych skupionych studentów może korzystnie wpłynąć na proces nauki.

1. Centrum Biblioteczno-Informacyjne WUM

Biblioteka i czytelnia znajdują się na terenie kampusu Banacha. Jest to idealne miejsce, żeby poszerzyć swoją wiedzę, na przykład pomiędzy zajęciami. W bibliotece znajdziecie mnóstwo miejsc siedzących, każde jest zaopatrzone w lampkę i kontakt elektryczny. Ogromną zaletą jest fakt, że możecie skorzystać tam z komputerów, bez potrzeby noszenia własnego. Jest tam również wiele przydatnych książek i atlasów, gdyż na naszych studiach warto jest zdobywać wiedzę z wielu źródeł! Nie wolno też zapomnieć o istnieniu pokojów do pracy indywidualnej. W bibliotece znajdziecie również ulubione pufki, które idealnie się sprawdzają w chwilach naukowego kryzysu. :)

https://biblioteka.wum.edu.pl/

2. Biblioteka w Collegium Anatomicum

Mała, aczkolwiek dobrze wyposażona biblioteka mieszcząca się w Collegium Anatomicum. Świetne miejsce na szybką powtórkę przed zajęciami z anatomii, czy też histologii. Znajdziecie tam też kilka mikroskopów, które mogą posłużyć do obejrzenia preparatów histologicznych.

Jak tam dojść?

Biblioteka ta jest trochę ukryta, dlatego przedstawiamy Wam szybki opis, jak ją znaleźć:

1. Po wejściu do budynku Anatomicum udaj się w kierunku schodów.

2. Wejdź na 1 piętro i skręć w lewo do końca korytarza.

3. Tam znajdziesz kolejne schody, który udasz się na 2 piętro, gdzie mieści sie właśnie biblioteka :)

3. Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie

Jest to ogromna biblioteka warszawska. Wspaniałe miejsce do nauki ze sprzyjającą atmosferą. Znajdziecie tam studentów z wielu kierunków, więc jest to świetna opcja, żeby poznać nowych ludzi. Biblioteka w czasie sesji organizuje akcje BUW dla sów (biblioteka jest czynna aż do 5 rano!). Poza tym oferuje również piekne ogrody na samym dachu, które warto zwiedzić w przerwie od nauki.

Jedyny minus -  mała ilość książek medycznych, trzeba zabierać ze sobą swoje :c

4. Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego

Kolejne wyjątkowe miejsce do nauki. Mieści się w bardzo dobrej lokalizacji - na ulicy Koszykowej. Jest to jedna z większych bibliotek publicznych w Polsce!

5. Uczelnia Łazarskiego

Bibliotekę znajdziecie w sektorze F, na pierwszym piętrze.


Godziny otwarcia:
Poniedziałek-czwartek 8.00-19.00
Piątek 8.00-16.00
Sobota-niedziela 9.00-17.00


Bibliotek zaopatrzona jest w książki dla całej Uczelni, zatem jesteście w stanie znaleźć tam książki również niezbędne na kierunek lekarski. Na półkach znajdują się książki, które są na stałe dostępne w bibliotece, ale także możecie książkę wypożyczyć do domu.


Cała procedura wypożyczenia książki zostanie przedstawiona na obowiązkowym przedmiocie „Przysposobienie biblioteczne”. Przedmiot będzie polegał na nauczeniu Was obsługiwania zasobów bibliotecznych i pokazywania innych możliwych dróg pozyskiwania wiedzy w Internecie. Dodatkowo poza ofertą prezentowaną przez uczelnianą bibliotekę występuje możliwość wypożyczeń międzybibliotecznych na terenie kraju i poza granicami.


Aby móc korzystać z komputerów w bibliotece lub wypożyczać książki należy założyć konto. Założenie konta  jest bardzo proste- należy przyjść do biblioteki z legitymacją, po czym aktywować konto za pomocą linku otrzymanego na podany adres emailowy.

Książkę możesz wypożyczyć na miesiąc, jednak okres wypożyczenia można przedłużyć. Cały zbiór książek  możliwych do wypożyczenia można znaleźć w katalogu książki. Za pomocą strony internetowej można zdalnie zarezerwować książkę i przyjść ją odebrać na miejscu. W celu oddania książki można skorzystać z wrzutki na książki, którą znajdziecie przed wejściem do sektora F. W razie nieoddania książki zostanie naliczona opłata (1zł za jeden dzień).
Pod tym adresem: https://biblioteka.lazarski.pl/ każdy student ma dostęp do zapoznania się z ofertą biblioteki.

Po zalogowaniu dostaje się dostęp do wszystkich możliwości na stornie (zarezerwowanie książki, pobranie materiałów). Poszczególne książki są możliwe do pobrania na swój sprzęt elektroniczny i korzystania z nich w każdej możliwej chwili. Każdy student z aktywnym kontem bibliotecznym ma możliwość z korzystania z wszelkich baz danych, które zajdziecie pod linkiem: https://www.lazarski.pl/pl/nauka-i-badania/biblioteka-uczelniana/bazy-danych-i-zrodla-informacji/
W bazach danych możecie znaleźć pełnotekstowe podręczniki.


Aby móc dokładniej zapoznać się z możliwościami, jakie zapewnia organizacja biblioteki, polecam się zapoznać z materiałem: https://www.lazarski.pl/pl/nauka-i-badania/biblioteka-uczelniana/szkolenie-biblioteczne/


Biblioteka umożliwia korzystanie z drukarki, ksera i skanu. Każdy student w razie potrzeby ma w pełni
dogodności do ich skorzystania.


Dodatkowo znajdziecie w bibliotece trzy kapsuły, które można zarezerwować, aby móc popracować w ciszy.  Rezerwacja opiera się na ukazaniu legitymacji. Jeżeli nie ma takiej potrzeby lub możliwości, można skorzystać z stanowiska pracy z komputerem (25 miejsc).


Odsyłam Was na stronę Internetowa biblioteki, gdzie znajdziecie jasno przekazane informacje, jak korzystać z zasobów biblioteki Uczelni Łazarskiego: https://www.lazarski.pl/pl/nauka-i-badania/biblioteka-uczelniana/

Kontakt z nami


Do
góry