Na pierwszych latach studiów, latach przedklinicznych, zajęcia obydwają się głównie na dwóch kampusach WUMu: Kampusie Banacha i Kampusie Lindleya. Interaktywną mapę lokalizacji Warszawskiego Uniwerystetu Medycznego znajdziecie pod linkiem, którą polecamy!

 

1. Kampus Banacha

 

To właśnie ten kampus jest najczęsciej utożasamiany z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Tutaj znajduje się:

 • budynek Rektoratu, siedziba Władz rektorskich i administracyjnych Uczelni, Centrum Kształcenia Podyplomowego oraz Dziekanatów: Wydziału Lekarskiego, Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego, Wydziału Medycznego oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu.
 • Centrum Biblioteczno-Informacyjne (CBI), jak sama nazwa wskazuje znajduje się tutaj Biblioteka WUM wraz z czytelnią, gdzie można wypożyczać książki, korzystać z komputerów i w ciszy spędzać czas nad nauką.
 • Centrum Dydaktyczne (CD), to tutaj obdywa się większość wykładów, seminiarów i ćwiczeń podczas dwóch pierwszych lat studiów.

Na terenie kampusu znajduje się także Centralny Szpital Kliniczny UCK WUM przy ulicy Banacha, gdzie odbędziecie większość swoich zajęć klinicznych.

Na terenie Kampusu Banacha znajdziecie również Dziecięcy Szpital Kliniczny UCK WUM, Dom Ronalda McDonalda, Centrum Symulacji Medycznych, Uniwersyteckie Centrum Stomatologii (UCS), gmach Wydziału Farmaceutycznego oraz Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT). 

Nie zapomnijmy również o niezwykle ważnym miejscu, nowowybudowanym Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym (CSR), gdzie mieści się basen olimpijski oraz odbywają się zajęcia w ramach wf na pierwszym roku studiów oraz AZS WUM.

Wskazówki jak dotrzeć na Kampus Banacha środkami komunikacji publicznej:

 • autobusem od strony ul. Żwirki i Wigury - linie: 128, 136, 175, 188, 504
 • tramwajem od Zajezdni Banacha: linie: 1, 14, 25

Kampus dzieli około 1,5 km od Stacji Metra Pole Mokotowskie i 2 km od Stacji Metro Racławicka.

 

2. Kampus Lindleya

 

Historyczny kampus Warszawskiego Uniersytetu Medycznego, zlokalizowany jest w centrum Warszawy. 

Na terenie właśnie tego kampusu znajduje się najczęściej odwiedzany przez pierwszorocznych studentów budynek - Collegium Anatomicum. To tu odbywają się zajęcia z anatomii oraz histologii podczas pierwszego roku studiów. 

Centrum kampusu stanowi zabytkowy kompleks budynków Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus UCK WUM, w którym także odbywamy zajęcia kliniczne. Znajdują się tutaj także m.in. Zakład Medycyny Sądowej, Katedria Mikrobiologii, czy Zakład Epidemiologii i Biostatystyki. 

Wskazówki jak dotrzeć na Kampus Lindleya środkami komunikacji publicznej:

 • autobusem:
  • od strony Al. Jerozolimskich: linie: 127, 128, 158, 175, 504
  • od ul. Koszykowej: linia 159
  • od Chałubińskiego: linia 174
 • tramwajem:
  • od Al. Jerozolimskich: linie 7, 9, 22, 24, 25
  • od Chałubińskiego: linie: 10, 11, 15, 17, 33, 41

Kampus dzieli niewiele ponad kilometr od Stacji Metra Rondo ONZ i Metra Centrum, a także niecałe 500 metrów od stacji kolejowych Warszawa Centralna oraz Warszawa Śródmieście WKD.

Kontakt z nami


Do
góry