Łódź jest stosunkowo dużym miastem, po którym na początku nie jest łatwo się poruszać ze względu na roboty drogowe i remonty. Jednakże można do tego przywyknąć, choć zdarza się to być frustrujące, jeżeli budzik Cię nie obudził, a musisz zdążyć zajęcia i akurat dzisiaj zmieniła się trasa autobusu, którym jeździsz od 5 miesięcy. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad odnośnie poruszania się po Łodzi.

Na początek zapoznaj się dobrze z stroną

 

T R A M W A J E 

W Łodzi nie ma ich tak dużo jak autobusów. Poza tym nie ma potrzeby poruszania się nimi wszystkimi. Chcesz wiedzieć jakimi tramwajami  powinieneś się poruszać? Przeczytaj koniecznie to co jest poniżej!

  1. Zajęcia - na chwilę obecną pomiędzy miejscami zajęć regularnie kursują tramwaje lini 9, 9A, 12, 13, 15. Pamiętaj jednak, że mają one różne trasy. Jeżeli chcesz się dostać np. z CKD na pl. Hallera należy na początku poruszać się tramwajem nr 12, a następnie zmienić go na 9, 9A lub 13. Jeśli mieszkasz przy ul. Pomorskiej i masz chęć wstąpić do biblioteki dobrze jest zapoznać się z rozkładem tramwaju nr 15. 
  2. Rozrywka - masz już dosyć zakuwania? W takim razie najwyższy czas wyjść z mieszkania i odsapnąć. Kino? Fast food? A może stary dobry pub? W takim razie przed wyjściem z domu upewnij się czy nie będziesz musiał przejechać się kawałek tramwajami o takich numerach jak 11, 16, 16A, które poruszają się ul. Zachodnią i dowiozą Cię m.in. do manufaktury.

 

A U T O B U S Y

Autobusów w Łodzi jest dużo, aczkolwiek poruszanie się nimi pomiędzy miejscami, w których odbywają się zajęcia jest trudne. Wyjątek stanowi 58A, którym można dostać się dość szybko z pl. Dąbrowskiego do CKD. Najlepiej zrobisz, jeżeli zapoznasz się trasą autobusów, które mają przystanek blisko miejsca Twojego zamieszkania. Kto wie - może to być bardzo przydatne w przyszłości.

Oprócz autobusów dziennych, po Łodzi krążą autobusy nocne - są one świetnym rozwiązaniem dla osób, które postanowiły zostać na imprezie trochę dłużej zamiast wkuwać anatomię i nie przepadają za taksówkami.

 

R O W E R Y

"Łódzki Rower Publiczny" jest to inicjatywa, która rozpoczęła się na początku maja 2016r. Daje ona możliwość tymczasowego wypożyczenia roweru z 1 z ok 100 stacji rozsianych po całej Łodzi. Akcja bardzo szybko się przyjęła i osiągnęła wielki sukces. Rowery cieszą się dużą popularnością -  na niektórych stacjach naprawdę ciężko znaleźć wolny rower.

Rowery są bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku korków, a także są świetną okazją na odrobinę ruchu po długich godzinach spędzonych nad ksiązkami. Chcesz dowiedzieć się więcej? Klinkij tutaj.

 

B I L E T Y

Rodzajów biletów jest cała masa - każdy znajdzie coś dla siebie. Jako, że studiujesz masz prawo do zakupu biletów ulgowych - pod warunkiem, że posiadasz ważną legitymację studencką. 

Bilety można zakupić w wielu miejscach - sklepy, kioski i przede wszystkim biletomaty. Coraz częściej pojawiają się one w tramwajach i autobusach (uwaga! większość przymuje tylko płatność kartą), a ponadto można je spotkać na niektórych przystankach.

Kupowanie cały czas krótkookresowych biletów nie jest najlepszym pomysłem. Właśnie dlatego jak tylko zjawisz się z Łodzi postaraj wyrobić sobie "elektroniczną migawkę" - czyli bilet miesięczny. Dostępne jest wiele różnich opcji - możesz zapoznać się z nimi tutaj.

Masz więcej pytań? Spróbuj znaleźć odpowiedź na oficjalnej stronie MPK

Kontakt z nami


Do
góry