Dostałeś się na wymarzony kierunek, złożyłeś już wszystkie niezbędne dokumenty i masz pewność, że zostaniesz przyjęty/-a? Gratulacje! Jeżeli jednak Twoje rodzinne miasto jest znacznie oddalone od Łodzi to dobrze byłoby znaleźć jakieś mieszkanie - teraz jest najlepszy czas. Im bardziej będziesz to odkładać, tym ciężej będzie znaleźć mieszkanie w dobrym miejscu i przyzwoitej cenie.

Jak to zrobić? Należy po prostu szukać do skutku. Poniżej zamieszczamy kilka porad w kwestii znajdywania mieszkania, gdyż nie jest to aż takie łatwe jakby się mogło wydawać

  • Znajdź i zarejestruj się na stronach internetowych z mieszkaniami - jest ich dość dużo na facebooku - poniżej zamieściliśmy kilka linków, aby początek był trochę łatwiejszy.
  • Kiedy wynajmujesz mieszkanie musisz wziąć pod uwagę kilka elementów
    • Cena - pamiętaj, że będziesz mieszkać tutaj co najmniej 10 miesięcy, a to jest dość kosztowne, ponieważ dochodzą do tego inne koszty - podręczniki, wyżywienie, transport - jest tego naprawdę dużo
    • Lokalizacja - postaraj się znaleźć mieszkanie, które będzie mniej więcej równo oddalone od wszystkich miejsc w których masz zajęcia. Jeżeli np. wynajmiesz pokój blisko CKD, będzie ono dość oddalone od pl. Hallera, gdzie również odbywają się zajęcia.  Bardzo dobrą opcją są mieszkania na ul. Narutowicza blisko pl. Dąbrowskiego - jest to naprawdę dobra lokalizacja sprawdzona przez wielu studentów.
    • Środki transportu - jest to związane z lokalizacją. Dobrze jest mieć pod domem tramwaj czy autobus, ale nie obojętnie jaki tylko taki, który dowiezie Cię na zajęcia lub przynajmniej w okolice miejsca, gdzie się odbędą.
    • Współlokatorzy - rzadko się zdarza, aby ktoś wynajmował mieszkanie tylko dla siebie - jest do mało ekonomiczne. Dlatego dobrze jest zamieszkać z kimś. Musisz jednak wziąć pod uwagę to, że nie wszyscy ludzie są uporządkowani i łatwo się z nimi żyje - zdarza się, że jest na odwrót. Oczywiście nikt nie jest doskonały - dlatego dobrze zaraz po wprowadzeniu ustalić kilka ogólnych zasad mieszkania razem - ułatwi Wam to życie.

Linki:

Kontakt z nami


Do
góry