Informacje o przedmiocie


Rok studiów II
Liczba ECTS 2,5
Sposób zaliczenia Zaliczenie na ocenę

Gdzie?


Zakład Psychologii; Katedra Filozofii i Nauk Humanistycznych WNOZ

Kierownik Katedry: dr n. hum. Monika Bąk-Sosnowska

Strona internetowa: http://zakladpsychologii.sum.edu.pl/

 

Gdzie?

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w Wydziale Nauk o Zdrowiu - wysoki budynek przed CDiSM - Medyków 12.

 

Jak często?

Psychologia zaczyna się w semestrze letnim, w sumie jest to 10 zajęć, z czego pierwsze to zajęcia organizacyjne.


Jak wyglądają zajęcia?


Co jest potrzebne?

Nic

 

Jak wyglądają zajęcia?

Przez całe zajęcia do zdobycia jest 8pkt - 4pkt za prezentację i 4pkt za scenkę (punkty liczą się potem, żeby wpisać ocenę z przedmiotu). Od drugich zajęć z każdego tematu dana grupka osób (2-3 os.), które wpisały się do tematu przygotowują z niego i przedstawiają prezentację. Nie ma jakichś określonych limitów trwania prezentacji, zwykle zależy od tematu, najczęściej trwają ponad 10min, ale niektórzy robią po pół godziny. Punkty łatwo uzyskać, jeśli w czasie prezentacji zadajecie pytania do publiczności (dobrze kupić jakieś cukierki i dawać za poprawne odpowiedzi) oraz za zrobienie quizu - najlepiej przygotować sobie jeden na Kahoocie, macie wtedy do dyspozycji rzutnik, więc wszystko fajnie widać i jest czytelne, wiele osób tak robi.

Drugim elementem jest scenka, za którą dostajecie max. 4pkt, scenka ma dotyczyć tematu, z którego mieliście prezentację - najczęściej chodzi tu po prostu o ukazanie przypadku lekarz/pacjent i odegranie “poprawnego zachowania” i “niepoprawnego zachowania”. Scenkę można odegrać na żywo przed resztą grupy lub nagrać i skleić filmik.

Prowadzący:

U mgr Mateusza Glinianowicza, jeśli filmik był wystarczająco zabawny lub edukacyjny można było dostać dodatkowy “dziewiąty” punkt. Wymagał też on również obowiązkowego testu po prezentacji na Kahoot oraz krótkiej rozmowy z grupą na temat “Co jest nie tak w scence?” “Jak wy byście zaopiekowali się tym pacjentem w tej sytuacji?”.

Zajęcia z mgr Anną Daniel-Sielańczyk: Ogólnie Pani często ma drobne spóźnienia (tak do 15min), więc lepiej się do tego przyzwyczaić. Po wejściu na sprawdzenie obecności (Pani nie robi problemu jak ktoś się spóźni) i przechodzicie do prezentacji - tutaj jest przyjemnie. W scenkach padają pytania typu: “A jakbyście się zachowali inaczej?”, “To było dobre, co było złe?”, “A jak myślicie dlaczego…” - ogólnie przyjemnie, bez jakichś problemów, wszelakie quizy i pytania mile widziane, doceniana jest bardzo aktywność na zajęciach.

 

Można mieć 1 nieusprawiedliwioną nieobecność.

Na bieżąco udostępniane są wykłady na elearningu, warto je przejrzeć przed zaliczeniem.


Jak sprawdzana jest wiedza?


Po zakończeniu zajęć, przed sesją letnią odbywa się zaliczenie - zdalne na elearningu, 30 pytań, ABDC, 1 odpowiedź poprawna. Zaliczenie jest przyjemne i bezproblemowe, warto przejrzeć materiały od innych roczników. Raczej każdy je zdaje i trzeba się naprawdę postarać, żeby nie zaliczyć psychologii.

Ocena wystawiana jest na podstawie przelicznika, na który składają się punkty za: prezentację, scenkę, zaliczenie - z czego scenka i prezentacja stanowi połowę max. ilości punktów jaką możecie zdobyć.


Kontakt z nami


Do
góry