Informacje o przedmiocie


Rok studiów II
Liczba ECTS -
Sposób zaliczenia Zaliczenie na ocenę

Gdzie?


Gdzie odbywają się zajęcia?
w CDiSM


Jak często?
Zajęcia odbywają się dwa razy, zależnie od planu w różnych odstępach czasowych.

 


Jak wyglądają zajęcia?


Co jest potrzebne?

  • Fartuch
  • Stetoskop (Nie jest konieczny, są dostępne uczelniane stetoskopy. Jeśli ktoś już ma swój, to warto go zabrać.)

 

Jak wyglądają zajęcia?

Składają się z prezentacji multimedialnej i praktycznych zajęć z fantomami. Każda grupa jest dzielona na sekcje i ćwiczy z prowadzącym podstawowe umiejętności kliniczne (np. osłuchiwanie, palpacyjne badanie jamy brzusznej, objawy oponowe itd.)


Jak sprawdzana jest wiedza?


Na ostatnich zajęciach odbywa się zaliczenie praktyczne. Dzielimy się na grupy (po 5-6 osób), dostajemy wcześniej kartę z zasadami oceniania, na której są wyszczególnione zadania które musimy wykonać i sami rozdzielamy je w naszej grupie pomiędzy sobą. Na zaliczeniu każda grupa wchodzi do pomieszczenia z fantomem, a prowadzący obserwują grupę będąc za lustrem weneckim. Każda grupa ma za zadanie przeprowadzić badanie pacjenta z uwzględnieniem wszystkich punktów znajdujących się na karcie. Fantomy są interaktywne, więc zaliczenie może wyglądać trochę inaczej w każdej grupie. Ocena jest wspólna dla każdej grupy.


Materiały i książki


Słuchać na zajęciach, wszystkie informacje i umiejętności potrzebne do zaliczenia są przekazywane w trakcie prezentacji i zajęć praktycznych przy fantomach. Są to bardzo ciekawe zajęcia i można z nich naprawdę wiele wynieść.


Kontakt z nami

vpm@ifmsa.pl


Do
góry