DZIEKANAT

Czy słysząc słowo „dziekanat” wyobrażasz sobie mityczne miejsce, do którego snują się kolejki, wstęp mają tylko wybrani a sprawy ciągną się miesiącami? Spokojnie, na szczęście u nas nie ma się czego obawiać.

Do Dziekanatu Dydaktycznego znajdującego się na pierwszym piętrze Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu w pokoju nr 1/12a udacie się po odbiór legitymacji studenckich, jest to także punkt startowy i końcowy cosemestralnej wędrówki z indeksami, gdyż na naszej uczelni godnie podtrzymujemy tradycję korzystania z indeksów w formie papierowej. Tutaj też można złożyć wnioski adresowane do Dziekana naszego wydziału oraz wnioski o przyznanie stypendium, w czym pomoże Wam pani mgr Milena Matachowska.

W zależności od sytuacji student może ubiegać się o uzyskanie stypendium socjalnego w przypadku trudnej sytuacji materialnej lub za osiągnięcia naukowe jeszcze z czasów liceum – laureaci lub finaliści olimpiad przedmiotowych z przedmiotów związanych z naszym kierunkiem studiów również mogą otrzymać wynagrodzenie. Warto również dbać o oceny podczas pierwszego roku, gdyż może to zaowocować wyróżnieniem w postaci stypendium Rektora za osiągnięcia naukowe przy średniej powyżej 4,20. Więcej informacji o dofinansowaniach i wnioski do wypełnienia znajdziecie pod linkiem: http://www.ujk.edu.pl/zarzadzenie_nr_44_2016.html

Sprawy te załatwić można zwracając się do pani mgr Agnieszki Piekacz z Działu Spraw Socjalnych i Płatności w pokoju nr 3/8.

Wszelkie kwestie dotyczące planu zajęć odbywających się na naszym wydziale możecie zgłaszać do pani mgr Moniki Sikory z Działu Planowania; jeżeli chodzi zaś o zajęcia językowe wszystkie sugestie kierować należy do administracji Studium Języków Obcych, gdyż kwestie te ustalane są przez te dwie jednostki.

Ze sprawami bieżącymi dotyczącymi przebiegu studiów zwracać możecie się do pani mgr Anny Sienkiewicz, która przyjmuje w pokoju nr 3/16a.

AKADEMIKI

Jako, że jak głosi przysłowie, w kieleckim często wieje, warto zatroszczyć się o dach nad głową na czas zmagań z anatomią. Uczelnia dysponuje czterema akademikami (Dom Studencki Fama, Melodia, Odyseja oraz Łącznik) przy ulicy Śląskiej. Znajdują się w nich segmenty złożone z umeblowanych pokoi 1, 2 i 3-osobowych; w każdym z segmentów znajduje się łazienka. W wyposażeniu kuchni znajduje się lodówka, kuchenka, mikrofalówka, czajnik. Akademiki mają dogodną lokalizację, gdyż mieszczą się w połowie drogi pomiędzy kluczowymi dla Was miejscami – kampusem przy ulicy Świętokrzyskiej oraz Wydziałem przy ulicy Radiowej. Przy wprowadzaniu się od studenta pobrana zostaje zwrotna kaucja w wysokości 200 zł. Opłaty za akademiki wynoszą:

  • w pokoju 1-osobowym 420 zł
  • w pokoju 2-osobowym zamieszkałym przez 1 osobę (za zgodą Rektora) 500 zł
  • w pokoju 2-osobowym 370 zł
  • w pokoju 3-osobowym 330 zł

Mieszkańcy akademików mogą przyjmować gości, jednak nie dłużej niż na dwie noce. Wówczas opłata za nocleg gościa wynosi 10 zł dla studenta UJK lub 11 zł dla osób z zewnątrz.

W razie potrzeby studenci UJK mieszkający poza akademikami mogą zatrzymać się na noc w jednym z akademików pod warunkiem, że dostępny będzie wolny pokój. Wówczas opłata za nocleg wynosi 25 zł.

Wszystkie informacje dotyczące akademików znajdziecie tutaj:

http://www.ujk.edu.pl/Domy_studenta.html

Kontakt z nami


Do
góry