Informacje o przedmiocie


Rok studiów 1, 2
Liczba ECTS 7
Sposób zaliczenia Egzamin

Gdzie?


Wszystkie zajęcia odbywają się w świetnie wyposażonych salach dydaktycznych w Collegium Mediucum oraz nowopowstałym prosektorium przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.


Jak wyglądają zajęcia?


Zależnie od prowadzącego, jednak wspólnymi elementami dla wszystkich prowadzących są zaliczenie ćwiczeń, podczas omawiasz przygotowane w domu lub akademiku zagadnienie anatomiczne, następnie praca przy modelach anatomicznych, plastynatach i wirtualnym stole do anatomii - Anatomage. Niektóre zajęcia wzbogacone są dodatkowo w gogle z wirtualnymi modelami.


Jak sprawdzana jest wiedza?


To również zależy od prowadzącego, niektóry przeprowadzają kolokwium w formie ustnej, a inni - pytania testowe. Zaliczenie 2 semestru to test jednokrotnego wyboru, natomiast 3 semestr to zaliczenie praktyczne - szpilki, a także ustny egzamin teoretyczny.


Materiały i książki


Podstawa to Anatomia Greya, przydatny jest atlas Nettera, do tego sale dydaktyczne wyposażone są w atlasy Radiologiczne oraz Anatomii Klinicznej. Może zdażyć się tak, że Profesor zada pytanie z wybranych fragmentów twórczości Emmanuel'a Proust'a.


Porady


Wystarczy jedynie systematyczna nauka, nie trzeba nic kombinować.


Kontakt z nami


Do
góry