Gdzie wynająć mieszkanie???

Jednym z pierwszych pytań, które nasuwają się nam na myśl, po pomyślnej rekrutacji, jest: „Gdzie zamieszkać? Co wybrać mieszkanie czy akademik?” Jeśli chodzi o sam wybór miejsca to jest to bardzo osobista sprawa ;) 

Akademiki mają swój ‘urok’, jest tam dużo ludzi, co oznacza, że nigdy nie będziesz sam, a ponadto zawsze będzie ktoś do kogo można pójść i zadać niecierpiące zwłoki pytania.

Akademikiem, uważanym za nasz wydziałowy jest DS11. Zlokalizowany jest on na
ulicy Żołnierskiej, z której jest dość blisko na zajęcia. Jednakże nie jest obowiązkiem mieszkanie tam, można wybrać inne, z których większość znajduje się na Kortowie.

http://www.zak.olsztyn.pl/akademiki.html

Mieszkanie natomiast daje Ci pewną swobodę i autonomię. Chociaż fajnie mieszkać z kimś, kto mógłby Cię wesprzeć w ciężkich momentach. Najlepiej popytać o tym na grupie swojego roku, lub dołączyć do grupy na facebooku: https://www.facebook.com/groups/pierwszaki.uwm i spróbować tam szukać kogoś :) 

Przechodząc do sedna, godne polecenia jest Osiedle Podgrodzie - to dzielnica położona bardzo blisko Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, na którym mamy dużą część zajęć. Pojedyncze zajęcia odbywają się także na Kortowie, do którego z Podgrodzia to zaledwie 2 przystanki autobusem, czyli jakieś 6 min.

Jeśli nie uda się znaleźć mieszkania na Podgrodziu, to warte uwagi są jeszcze okolice Kortowa, Starówki czy też okolice Centrum tj. ul. Kościuszki, Żołnierska czy Kołobrzeska a także Osiedle Mleczne.

Pamiętaj, żeby sprawdzać czy cena podawana przez wynajmującego jest samą ceną za wynajem, czy wliczone są w to pozostałe opłaty tzn. czynsz, woda, media, internet itd; a także polecam sprawdzić na mapach google, gdzie znajduje się dokładnie upatrzony przez Ciebie lokal. Poniżej w zdjęciach zaznaczone są na zielono - okolice skąd najszybciej się dostaniesz na zajęcia na 1 i 2 roku; na żółto - okolice, gdzie w miarę sprawnie i nawet być może bez przesiadek się dostaniesz na uczelnie - niezaznaczone miejsca radzę omijać, bo czasami dojazd może wynosić nawet 40minut (co na Olsztyn jest bardzo długo :D).

Polecam Wam także zamieszkać z osobą z wyższych lat - ułatwi ona Wam na pewno początek i świeży start oraz wesprze Was w ciężkich chwilach, gdy będziecie musieli się zmierzyć z pierwszymi kolokwiami. Tak więc wypatrujcie ich ofert na Waszej grupie :)

Osobiście sprawdzone i polecane przeze mnie strony to:
https://gratka.pl/nieruchomosci
https://www.gumtree.pl
https://www.olx.pl/nieruchomosci/olsztyn
https://www.otodom.pl

Kontakt z nami


Do
góry