Witajcie! 

Jeśli dotarliście na tą stronę, to zapewne pomyślnie przeszliście etap rekrutacji i teraz nasuwa Wam się wiele pytań, związanych z przyszłym kierunkiem. Aby na większość z nich odpowiedzieć utworzyliśmy tą oto stronę. Ale może na wstępie powiem Wam kim my jesteśmy i o co w tym wszystkim chodzi. Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy, a w ramach swej działalności należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny, największej na świecie organizacji studenckiej łączącej ponad milion młodych ludzi ze 121 państw. Program Peer Support to nie tylko opieka nad pierwszakami. To przede wszystkim pomoc studentom młodszym, niezależnie, czy są przedstawicielami pierwszego, drugiego czy starszego roku. W myśl programu, każdy uczestnik jest nie tylko czyimś Supporterem lecz także Peerem.

Po pomyślnym przejściu procesu rekrutacji na studia, uczucie pierwotnej euforii zwykle zastępuje obawa przed nowym, nieznanym światem. Jakie będą studia? Jak wyglądają zajęcia? Gdzie mam się zgłosić? Z czego się uczyć? Czy odnajdę się w nowym otoczeniu, w nowym mieście?

Każdy z nas zadawał te pytania i wiemy, jak wielką wartość ma wsparcie w tym trudnym okresie. Dlatego stworzyliśmy program Peer Support. Starsi studenci, tzw. Supporterzy, obejmują swoją opieką młodszych Peerów. Odpowiadają na wszystkie pytania, wskazują drogę, łagodzą lęk przed nieznanym. Są zawsze do dyspozycji i zawsze chętni do pomocy.

Więcej informacji o IFMSA-Poland znajdziecie klikając tutaj, natomiast gdybyście chcieli zobaczyć kto jest kim i do kogo się zgłaszać w Olsztynie, to kliknij tu.
Informacje dotyczące naszego wydziału znajdziecie tutaj:

http://wl.uwm.edu.pl

Kontakt z nami


Do
góry