W poprzednim wpisie wywołaliśmy temat księgarni oraz biblioteki, otóż warto byście wiedzieli z jakiego źródła czerpać rzetelną wiedzę. Jak każdy wie, najcięższym przedmiotem na pierwszym roku jest anatomia.

U nas wiodącą pozycją jest „Anatomia dla studentów” Gray. Książka posiada barwną szatę graficzną, ciekawe przypadki kliniczne, aczkolwiek… być może dla niektórych trochę roztrzepaną strukturę, dlatego też gorąco polecamy inne równie ciekawe podręczniki takie jak : 4 tomowe wydanie Anatomii autorstwa profesora Narkiewicza Morysia czy ,,zieloną książeczkę’’ czyli anatomię profesora Woźniaka, która świetnie komponuje się z atlasem Sobotty. Atlasy, którymi również warto się posiłkować to Yokoshi oraz McMinn- fotograficzne cuda.

Każdy z asystentów jest lekarzem, bardzo chętnie przekazywali nam całą swoją wiedzę, często urozmaicając zajęcia dzięki szczegółowej znajomości tematów powiązanych ze swoimi specjalizacjami-na przykład dr Wysieński poprowadził bardzo ciekawe warsztaty związane z pracą laryngologa, podczas których studenci mieli okazję sprawdzić się manualnie podczas nawiercania czaszki w poszukiwaniu zatok przynosowych, dr Lipczyńska poprowadziła zajęcia z użyciem sprzętu USG i EKG, a dr Pastewka zdradził nam podstawowe tajniki chirurgii.

Jeśli chodzi o histologię i cytofizjologię- wiodące są "Histologia" Sawickiego. Zajęcia praktyczne z użyciem mikroskopów i rysunki preparatów okazały się być mniej straszne niż przewidywał każdy z nas. 

 

Uważnie róbcie notatki na biostatystyce- to one będą najważniejszą bazą wiedzy potrzebnej na poszczególne zaliczenia.

Na zajęciach z chemii pamiętajcie, aby przede wszystkim zwracać uwagę na zajęcia laboratoryjne. To na nich bardzo szczegółowo są sprawdzane raporty. To z doświadczeń robionych w naszym uczelnianym laboratorium będzie w głównej mierze sprawdzana wasza wiedza.

Biologia medyczna to również bardzo ciekawy przedmiot.  Żaden konkretny podręcznik nie był tutaj wymagany, ale warto słuchać wykładów i robić z nich szczegółowe notatki.

Na pewno jednym z najbardziej interesujących przedmiotów na pierwszym roku jest pierwsza pomoc z elementami pielęgniarstwa. To na nim będziecie wykonywać pierwsze podstawowe czynności pielęgniarskie, które uświadomią wam, że uczenie się  teorii z innych przedmiotów jest nie tylko ważne, ale i użyteczne.

 

Kontakt z nami


Do
góry