Informacje o przedmiocie
Rok studiów | I |
---|---|
Liczba ECTS | 2 |
Sposób zaliczenia | Zaliczenie na ocenę |
Gdzie?
Seminaria odbywają się w Katedrze Embriologii. Aby tam dotrzeć trzeba wejść na pierwsze piętro po klatce schodowej po lewej stronie od głównego wejścia do Collegium Biomedicum. Ćwiczenia odbywają się w salach na zapleczu sali wykładowej im. Mozołowskiego w tym samym budynku na parterze, zazwyczaj czeka się na prowadzącego przed salą wykładową.
Jak wyglądają zajęcia?
Przedmiot, którego zajęcia – wykłady oraz seminaria lub ćwiczenia - są co 2 tygodnie. Trwają one aż do kwietnia, zwieńczone kolokwium zaliczeniowym na ocenę. Nie jest ona wliczana do średniej ocen z roku. Ćwiczenia rozpoczynają się, gdy skończą się seminaria. Obowiązkowo wymagana jest obecność na wszystkich ćwiczeniach i seminariach - nie mylić z wykładami! :D
Jak sprawdzana jest wiedza?
Pierwsze ćwiczenia kończą się tzw. „wyjściówką” czyli kartkówką składającą się z 5 pytań z zajęć, oczywiście na ocenę. Kolejne zajęcia rozpoczynają się „wejściowkami” czyli kartkówką przed zajęciami. Średnia ocen z wejściowek powyżej 4,0 zwalnia z kolokwium zaliczeniowego. Średnia 2,0 dopuszcza do kolokwium i nie wpływa na ocenę końcową.
Materiały i książki
„Embriologia” Bartla – „ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”, znają tę książkę tylko poszczególne jednostki. Główną skarbnicą wiedzy są WYKŁADY dostępne i regularnie zamieszczane w Extranecie. Wiele osób korzysta także ze starego uczelnianego skryptu Kozłowskiej. Przed zaliczeniem warto przejrzeć podręcznik Langmana, gdyż rysunki z niego są często wykorzystywane na prezentacjach z ćwiczeń, które nie są udostępniane w Extranecie, i mogą pojawić się na kolokwium.
Porady
Mimo iż przedmiot ten ma tylko 2 punkty ECTS nie należy on do najłatwiejszych więc nie lekceważcie go! ;) Mimo niewielu spotkań materiał jest dosyć obszerny, więc miejcie to na uwadze planując powtórki do zaliczenia. Wykłady są ciekawe i dobrze przygotowane - polecamy na nie chodzić, szczególnie osobom zainteresowanym tematem! :)