Kto może dołączyć ?

Wszyscy! Każdy student Uniwersytetu Medycznego jest mile widziany.

 

Dlaczego warto się zarejestrować i zapłacić składkę?

Za każdą akcję, w której weźmiesz udział, dostajesz punkty (w zależności od zaangażowania i poświeconego czasu), a dzięki nim możesz wyjechać na wymianę naukową lub praktyki wakacyjne. Możesz także uczestniczyć w spotkaniach członków stowarzyszenia i brać udział w głosowaniach.

 

Co robisz jako członek IFMSA?

Mamy szereg akcji i programów, w których możesz wziąć udział lub które możesz koordynować, każdy znajdzie coś dla siebie :)

Można brać udział w pojedynczych spotkaniach np. mierzyć ciśnienie i glukozę w centrach handlowych, najczęściej w trakcie weekendów – na grupach peer support oraz grupie roku co jakiś czas pojawiają się formularze zapisu na te eventy, Twoim zadaniem jest określenie którego dnia i w jakich godzinach chciałbyś pomóc. Tak samo działają programy takie jakie „Szpital pluszowego misia”, „Miś pod szpitalną choinkę”, polecane dla osób lubiących kontakt z dziećmi. Koordynatorzy projektów, którzy szukają wolontariuszy chętnie udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania. Przyjdź, zobacz jak to wygląda, co dokładnie się robi i nie bój się, jeśli czegoś nie umiesz, wszystkiego Cię nauczymy :)

Kiedy poczujesz, że takie akcje to dla Ciebie za mało, możesz zostać koordynatorem jakiegoś projektu. Wtedy Twoim obowiązkiem będzie np. zarezerwować salę i znaleźć lekarza, który poprowadzi wykład (np. lekarz onkolog w ramach cyklu „Umieranie ludzka rzecz”), znaleźć ludzi chętnych do mierzeniu ciśnienia w centrum handlowym.

Inną działalnością, z którą możesz się spotkać, to zorganizowane kursy szycia chirurgicznego lub warsztaty USG, na które będą obowiązywały zapisy. Informacja o dacie i starcie zapisów będą dostępne na wszystkich peer supportowych grupach, więc na pewno ich nie przeoczysz.

Organizujemy również różne imprezy, za sam udział w nich niestety nie ma punktów :( ale możesz pomóc przy organizacji imprezy np. towarzyszącej Światowemu Dniu Walki z AIDS, wtedy traktowane jest to jak każda inna akcja.

 

Kto jest kim w stowarzyszeniu?

W każdym oddziale IFMSA Poland obowiązuje pewna hierarchia. Mamy programy stałe, którymi zajmują się Lokalni koordynatorzy i to właśnie oni będą szukać koordynatorów dla poszczególnych akcji. Na stronie wroclaw.ifmsa.pl znajdziecie je wszystkie, ale dla przykładu podam:

Lokalny Koordynator do spraw Zdrowia Publiczego (LPO), będzie szukać koordynatorów (KLP) do projektów takich jak: Ratowanie na spontanie (kursy pierwszej pomocy), Miś pod szpitalna choinkę, Szpital pluszowego misia, Serce masz tylko jedno (to właśnie mierzenie ciśnienia i glukozy) i inne. Z kolei powołani KLP będą organizować poszczególne spotkania w szkołach, centrach handlowych i innych miejscach w ramach swojego projektu oraz będą gromadzić chętnych do pomocy studentów. Na koniec będą tworzyć raporty z wydarzenia, aby LPO mógł przyznać wszystkim zaangażowanym odpowiednią ilość punktów.

 

Iloma projektami można się zajmować?

Tyloma, na ile znajdziesz czas :) bycie koordynatorem to dużo więcej obowiązków niż pojawienie się w galerii handlowej. Możesz chodzić na różne akcje i spędzać na nich po kilka godzin, możesz zająć się organizacją eventu, albo połączyć jedno i drugie, jeśli tylko uznasz, że dasz sobie radę. Wiele projektów odbywa się tylko przez jakiś czas, a więc np. KLP Peer Support może spokojnie od listopada zająć się innymi rzeczami, gdyż wtedy jego projekt dobiegł końca.

Warto też wiedzieć, że wyjazd na praktyki czy wymiany naukowe działa w obydwie strony – w czasie wakacji na naszej uczelni pojawiają się tzw. „incomings”. Możesz czynnie brać udział w organizacji ich czasu, zarówno naukowego jak i wolnego, a to z kolei jest świetną okazją do nawiązania niezwykłych znajomości.

Nie zainteresowało Cię nic, co do tej pory opisałam? Sprawdź na stronie jakie mamy dostępne projekty, może będziesz chciała przygotowywać uczennice do pierwszej wizyty u ginekologa, przygotowywać warsztaty językowe dla studentów naszej uczelni, organizować grupowe wyjścia do teatrów, prowadzić warsztaty antynikotynowe, albo...

opcji jest naprawdę sporo, sprawdź naszą stronę i spróbuj sam jak się działa w IFMSA Poland oddział Wrocław!

Kontakt z nami


Do
góry