Cześć!

 

Miło jest nam powitać Ciebie, przyszłego studenta UMP, na stronie Peer Support! Mamy nadzieję, że z naszą pomocą bezboleśnie przejdziesz przez pierwsze miesiące studiów, zaś wakacje spędzisz na odpoczynku, a nie łamaniu sobie głowy nad tym, gdzie mieszkać czy jakie podręczniki są potrzebne.

O czym możesz się u nas dowiedzieć? Zacznijmy może od podstawowej cechy, którą nabyć powinien każdy student, ale nasze miasto zobowiązuje jeszcze bardziej – jeżeli chcesz zostać prawdziwym Poznaniakiem (osobą oszczędną) to zapraszamy do zakładki Jak zaoszczędzić pieniądze?

Czasami bycie Poznaniakiem nie wychodzi, promocje w sklepach kuszą, dawno nie było się też u mamy po słoiki, więc dowiesz się u nas, gdzie najlepiej (i najekonomiczniej) zjeść osławione pyrki z gzikiem (ziemniaki z twarogiem) albo pokrzepiającą sznekę (drożdżówkę) – wszystkie fajne miejsca zaznaczyliśmy w zakładce Lokalizacje. W tej samej zakładce podpowiadamy miejsca na fajną labiję (zabawę, imprezę) ze znajomymi oraz zaznaczyliśmy miejsca zajęć i zabytków.

Jeżeli chcecie się pouczyć w miejscu wypełnionym naszą uczelnianą wiarą (ludźmi) i pełnym przydatnych knip (książek), albo po prostu oszczędzić trochę siana (pieniędzy) i je wypożyczyć – zakładka Biblioteka i czytelnia jest dla Was!

Jak odnaleźć się w Poznaniu - gdzie mieszkać, czym się poruszać? – tutaj dowiecie się o tym, jak pojechać bimbą (tramwajem), autobusem czy miejskimi rowerami, ale też gdzie najlepiej pomieszkać (mieszkać) lub jakie akademiki oferuje UMP.

W zakładkach Słowniczek studenta, Nauczanie modułowe i Sprawy studenckie odpowiadamy na wuchtę (wiele) Waszych najczęściej padających pytań, tłumacząc nieznane maturzystom słówka, mówiąc, co to moduły czy radząc co zrobić w danych sytuacjach podbramkowych, kiedy zwrócić się do Waszego przyszłego majstra (mistrza) – starosty, a kiedy pomocy szukać możecie wyżej.

Dołączając do organizacji studenckich, opisanych w zakładce o tej samej nazwie lub IFMSA-Poland będziecie mieli okazję poznać wuchtę świetnej wiary (ludzi) z którymi dzielić będziecie dolę i niedolę tych studiów, zatem zachęcamy do zapoznania się z nimi, by móc do nich dołączyć.

WISUS – co to jest i jak z niego korzystać? powie Wam, że to nie jest taka pierdoła (drobnostka), a kopalnia przydatnych informacji
na temat studiów i tak naprawdę centrum zarządzania wszystkim, co na UMP się dzieje – przeczytajcie, by wiedzieć, gdzie znaleźć plan zajęć, uczelnianą pocztę czy oceny z egzaminów.

I na koniec najważniejsze – zakładki Podręczniki na I rok oraz Przedmioty sprawią, że dowiecie się tak naprawdę najważniejszych
dla Was informacji – będziecie mogli się chichrać (śmiać się) z kolegów, którzy nie wiedzieli, że na histologię potrzebny jest zeszyt i kredki, a na modułach narządowych jest sporo przedmiotów.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu przewodnikowi studiowanie na UMP stanie się ganc ajnfach (bardzo łatwe)! W razie jakichkolwiek pytań, zawsze możecie kontaktować się z nami przez facebooka Peer Support Poznań. Do zobaczenia w październiku!


Mapa lokalizacji

  • Zajęcia
  • Gdzie zjeść
  • Gdzie się bawić
  • Zabytki

Kontakt z nami

+48 22 654 32 12


Do
góry