Nie samą nauką żyje człowiek.

Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po stolicy Wielkopolski! Oczywiście znajdziecie tutaj najbardziej charakterystyczne miejsca, ale poza nimi Poznań ma Wam jeszcze wiele do zaoferowania!


Stary Rynek

 

To naprawdę must-see na mapie Poznania!

Znajdziecie tutaj kolorowe kamieniczki, które zdecydowanie nadają niezwykły klimat temu miejscu oraz ratusz z legendarnymi trykającymi się w samo południe koziołkami - Tyrkiem i Pyrkiem! Poza licznymi restauracjami, barami i kawiarniami jest tutaj też Rogalowe Muzeum Poznania. Będąc w Poznaniu grzechem jest nie spróbować legendarnych Rogali Świętomarcińskich!

Z ważnych zabytków, w pobliżu starego rynku znajduje się Zamek Królewski - wejście dla studentów jest za złotówkę, a widok panoramy Poznania - bezcenny!

 


Plac Wolności

 

Mieści się w sąsiedztwie Starego Rynku. To właśnie tutaj co roku, w grudniu traficie na Betlejem Poznańskie - jeden z Jarmarków Bożonarodzeniowych. Polecamy skorzystanie z Diabelskiego Młynu, zwłaszcza w godzinach wieczornych - piękny widok pozwoli poczuć magię Świąt!

 


Park Cytadela

 

To idealne miejsce na spacer w przerwie od nauki! Park Cytadela jest największym parkiem w Poznaniu, położonym na Winogradach. Poza spacerowaniem i odpoczynkiem jest świetną alternatywą dla biurka - nauka w plenerze pozwoli Wam połączyć przyjemne z pożytecznym, a dla osób aktywnych - idealną przestrzenią do jazdy na rowerze, rolkach lub biegania.

 

 


Ulica Wrocławska

 

To jedno z ulubionych miejsc studentów, zwłaszcza wieczorami, a najlepiej po zdanych kolokwiach i egzaminach. Położona jest w samym centrum Poznania, więc jej lokalizacja jest w wprost idealna! Jest tutaj wiele pubów, klubów, budek z jedzeniem - każdy z Was znajdzie coś dla siebie i na pewno spędzi miło czas

 


Malta

 

Malta jest rejonem, który ma z pewnością bardzo wiele do zaoferowania! Poza Jeziorem Maltańskim, Termami, Nowym ZOO i lodowiskiem znajdziecie tutaj wiele sposobów na bardzo aktywne spędzenie czasu!

 


Centrum Kultury Zamek

 

Uznawany za najważniejszy ośrodek oraz serce poznańskiej sztuki i kultury! Poza spotkaniami Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz Klubu Książki organizowane są tutaj wystawy i koncerty. Nie zapomnijcie też o Kinie Pałacowym, które ze względu na swój niepowtarzalny klimat cieszy się olbrzymią popularnością wśród mieszkańców Poznania. Zaraz obok znajdziecie też pełen uroku park.

 

 


Wartostrada

 

Myślę, że jest to jedna z najbardziej lubianych tras biegowych i rowerowych, ale nie tylko - zdecydowanie możecie bardzo ciekawie spędzić czas ze znajomymi w KontenerArt.

Wzdłuż Wartostrady przebiega też szlak turystyczny.

 


Palmiarnia Poznańska

 

Jeden z pierwszych tego typu ogrodów botanicznych w Europie. Warte uwagi są też Noce w Palmiarni, w trakcie których zdecydowanie poczujecie magię tego miejsca!

 

Kontakt z nami


Do
góry