Informacje o przedmiocie


Rok studiów 1 i 2
Liczba ECTS 2
Sposób zaliczenia Zaliczenie na ocenę

Gdzie?


Zajęcia odbywają się w Studium Języków Obcych (SJO) przy ulicy Marcelińskiej 27 (budynek znajduje się pomiędzy domem studenckim „Karolek” a „Eskulapem”). Wejście (po schodach) znajduje się od strony parkingu. Po wejściu do budynku (tutaj może być potrzebna legitymacja studencka, aby móc otworzyć drzwi) udajecie się na pierwsze piętro, gdzie znajdują się sale seminaryjne.


Jak wyglądają zajęcia?


Liczba godzin na pierwszym roku: 30                                                                                                                                                                      


Przed rozpoczęciem zajęć z języka angielskiego będziecie musieli napisać test klasyfikacyjny, dzięki któremu zostaniecie przedzieleni do grupy ćwiczeniowej według waszego poziomu językowego.

Każde zajęcia trwają 1,5h. Skupiają się na zapoznaniu nas z medyczną terminologią angielską. Pracujecie w oparciu o podręcznik i skrypt stworzony przez prowadzących, a także dodatkowe materiały przygotowane przez Waszych prowadzących. Aby przygotować Was do profesjonalnej interakcji lekarz - pacjent anglojęzyczny, będziecie odgrywać scenki i wykonywać projekty.


Jak sprawdzana jest wiedza?


Egzamin z języka angielskiego odbywa się pod koniec 2 roku.

W ciągu roku akademickiego można zdobyć 100 punktów. Formy oceniane to:

  • test semestralny (60pkt),
  • ustne zaliczenie medical interview (10pkt),
  • case reports (15pkt),
  • materiały powtórkowe (10pkt),
  • własny case report (3pkt),
  • aktywność i przygotowanie do zajęć (2pkt).

Aby uzyskać zaliczenie z przedmiotu, należy zdobyć co najmniej 61 pkt.
Jeśli zarówno na pierwszym, jak i drugim roku zdobędziecie co najmniej 93 punkty, to uzyskujecie zwolnienie z egzaminów: testowego i ustnego oraz ocenę końcową „bardzo dobry".


Materiały i książki


Obowiązkowym podręcznikiem jest "English for medical sciences". Oprócz tego będziecie pracować w skrypcie, który dostaniecie od prowadzących.


Porady


Na zajęciach warto być aktywnym, ponieważ nie dość, że są za to punkty, to dobry kontakt z nauczycielem może przynieść wiele korzyści, takich jak np. skłonność do przeniesienia kolokwium, kiedy nakłada się ono na coś większego (np. kolokwium z anatomii czy egzamin z histologii).

Panie są naprawdę bardzo sympatyczne i prostudenckie, a atmosfera przyjazna, dlatego nie macie powodów do stresu!

Warto przyłożyć się do kolokwiów (które nie są trudne, jeśli ma się dobrze opanowane słownictwo), bo jeden egzamin z głowy to naprawdę duże ułatwienie.

Można mieć maksymalnie 3 nieobecności, które najlepiej dobrze rozplanować i nie wykorzystywać na głupoty!

Czasem brak konieczności pędzenia na angielski w dniu egzaminu z innego przedmiotu albo powrót do domu dzień wcześniej naprawdę jest jak kamień z serca.


Kontakt z nami


Do
góry