Informacje o przedmiocie


Rok studiów 1
Liczba ECTS 2
Sposób zaliczenia Zaliczenie na ocenę

Gdzie?


Zajęcia z chemii medycznej odbywają się w Zakładzie Chemii Ogólnej w Centrum Biologii Medycznej przy ulicy Rokietnickiej. Numer sali należy sprawdzić w przewodniku, bądź na planie w systemie AKSON.


Jak wyglądają zajęcia?


Liczba godzin: 30                                                                                                                                                    

Samodzielna praca studenta: 20 godzin


Wykłady:

W trakcie tego przedmiotu będziecie mieli możliwość uczestniczyć w 4 wykładach. Każdy z nich trwa 1.5 godziny. Wszystkie wykłady są przeprowadzane online. Jak zawsze obecność jest obowiązkowa niekontrolowana.

Seminaria i ćwiczenia:

Zazwyczaj na zajęcia przychodzą dwie grupy, z których jedna zaczyna zajęcia od seminarium, druga od ćwiczeń (na zmianę). Na seminariach przedstawiane są prezentacje, z których najlepiej przygotować się do zaliczenia. Ćwiczenia to zajęcia laboratoryjne, na które musicie przynosić fartuchy. Na zajęciach z chemii przeprowadzacie różne reakcje chemiczne, które umożliwią Wam identyfikację i ocenę właściwości różnych związków chemicznych.


Jak sprawdzana jest wiedza?


 

Na ćwiczeniach laboratoryjnych nie ma wejściówek, ale warto się do nich przygotować, zaglądając przed zajęciami do skryptu "Wybrane zagadnienia z chemii medycznej" pod redakcją prof. dr hab. Marii Iskry  – o wiele więcej wyniesiecie wtedy z zajęć oraz łatwiej będzie Wam odpowiadać na pytania prowadzących.

Przed pierwszymi zajęciami dostaniecie w systemie AKSON książeczki, które musicie wydrukować. Będą w nich zapisywane Wasze punkty zdobyte na zajęciach. Na ćwiczeniach laboratoryjnych prowadzący rozdadzą Wam protokoły, które będziecie uzupełniać podczas wykonywania doświadczeń. Punkty uzyskacie za wykonanie doświadczeń, opisanie ich w raporcie oraz przedstawienie wyników i wniosków grupie. Przedmiot kończy się zaliczeniem w formie testu (50 pytań). Obejmuje materiał prezentowany na wykładach oraz seminariach. Termin ustalacie z koordynatorem przedmiotu. Warunkiem zaliczenia jest uzyskanie minimum 60% poprawnych odpowiedzi.


Materiały i książki


Przede wszystkim: prezentacje prowadzących zamieszczone w systemie AKSON. Na wykładach i seminariach warto robić notatki (własne lub też na wydrukowanych prezentacjach). Nie zapomnijcie też o skrypcie "Wybrane zagadnienia z chemii medycznej" pod redakcją prof. dr hab. Marii Iskry - jest on dostępy w bibliotece,  jego poszczególne rozdziały znajdziecie też na stronie Zakładu. http://www.chembiochklin.ump.edu.pl/pol/index.php/start-mainmenu-1


Porady


Uczcie się systematycznie i nie zostawiajcie nauki na chwilę przez zaliczeniem. Materiału nie jest aż tak dużo, a poza tym jest ciekawy. Ćwiczenia są bardzo przyjemne i w pewnym sensie satysfakcjonujące (dzięki praktycznej formie dużo łatwiej zrozumiecie wiele zagadnień i mechanizmów). Przed seminariami też warto przeczytać sobie dany temat – wiele rzeczy jest opartych na chemii z liceum, więc można sobie przypomnieć niektóre tematy. Łatwiej jest wtedy nadążać za prezentacją i na pewno więcej zostanie w głowie.


Kontakt z nami


Do
góry