Informacje o przedmiocie


Rok studiów I i II
Liczba ECTS 6
Sposób zaliczenia Egzamin

Gdzie?


Zajęcia odbywają się w Przyrodniczo-Medycznym Centrum Badań Innowacyjnych (PMCBI), ul.Warzywna 1a, budynek G4

 


Jak wyglądają zajęcia?


Zajęcia z języka angielskiego specjalistycznego to typowe zajęcia językowe z nietypową tematyką. Wszystkie ćwiczenia dotykają zagadnień medycznych. Główny nacisk kładziony jest na słownictwo oraz rozmowy w języku angielskim. Do tego czasami pojawia się gramatyka, wypowiedź pisemna czy słuchanie. Są to bardzo praktyczne zajęcia, na których odgrywamy różnorodne scenki lekarz - pacjent, piszemy opis przypadku medycznego czy słuchamy wymienianych przez chorego objawów i próbujemy dopasować jest do odpowiedniej choroby.


Jak sprawdzana jest wiedza?


Na zajęciach zdarzają się wejściówki, polegają na przetłumaczeniu słów oraz zwrotów z danego bloku tematycznego z języka angielskiego na język polski, zadawane są do napisania również prace pisemne, które podlegają ocenie. Raz lub dwa razy w semestrze odbywa się także kolokwium, które obejmuje pewien zakres materiału z książki. 

Pod koniec II semestru studenci otrzymują artykuł medyczny do przetłumaczenia na język polski, jako zaliczenie semestru.

Egzamin zdawany jest dopiero po ostatnim, czwartym semestrze, czyli w sesji letniej II roku studiów. Składa się z 2 części:

  1. część ustna w formie prezentacji multimedialnej, na dowolnie wybrany medyczny temat (około 10-minutowa)
  2. część pisemna, na której poruszone będą zagadnienia z okresu 2 lat. Nie ma co panikować - materiału nie jest tak dużo, ponieważ prowadzący wysyłają całą listę zadań z podręcznika oraz zagadnień gramatycznych, na których mamy się skupić. Na tej części przewidziana jest również wypowiedź pisemna oraz słuchanie nagrań. 
  3. Część pisemna jest podzielona na części gramatyka i słwonictwo (pytania abcd), czytanie (pytania do tekstu abcd lub prawda fałsz), słuchanie (pytania do usłyszanego fragmentu abcd lub prawda fałsz), pisanie tzw. Case Report opis przypadku na podstawie podanych informacji o wymyślonym pacjencie.

Materiały i książki


Podstawowa i jedyna wymagana książka to:

  • Lipińska A., Wiśniewska-Leśków S., Szczepankiewicz Z., „English for Medical Sciences”, wyd. MedPharm Polska

 


Porady


Polecamy poszukać podręcznika na sprzedaż wśród starszych studentów (2 lata wyżej) :) 


Kontakt z nami


Do
góry