Informacje o przedmiocie


Rok studiów I
Liczba ECTS 6
Sposób zaliczenia Egzamin

Gdzie?


Katedra i Zakład Biofizyki Lekarskiej

Kierownik katedry: dr hab. n. med. Patrycja Dolibog

Strona: http://www.biofizyka.sum.edu.pl/

 

Gdzie odbywają się zajęcia?

Katedra biofizyki, budynek C2, drugie piętro.

 

Jak często?

Raz w tygodniu, przez dwa semestry


Jak wyglądają zajęcia?


Co jest potrzebne?

Fartuch, buty zmienne

 

Jak wyglądają zajęcia?

Na początku każdego semestru są 3 seminaria, na których na rozpoczynamy wejściówką na ¾ zadania. Następnie prowadzący przedstawia nam temat w formie prezentacji i rozmowy, zadając pytania w trakcie.

Po zakończeniu seminariów rozpoczyna się cykl ćwiczeń. Zajęcia rozpoczynają się wejściówką, prowadzący robi krótkie wprowadzenie do tematu, a następnie wypełniamy karty pracy na podstawie przydzielonych zadań.
 

Wykłady

Odbywają się one online na zoomie. Link do wykładów pojawia się zawsze w dniu wykładu na stronie, a ich harmonogram jest podany wcześniej.


Jak sprawdzana jest wiedza?


Jak sprawdzana jest wiedza?

Na początku każdych zajęć prowadzący przeprowadza krótką wejściówkę, składającą się z ¾ zadań. Jest ona sprawdzana w trakcie zajęć. W razie niezaliczenia poprawić ją można na kolejnych zajęcia, bądź w zależności od prowadzącego na ostatnich dodatkowych zajęciach przed końcem semestru. Wejściówki nie są trudne i często pytania powtarzają się od innych grup.

 

Egzamin

Egzamin przeprowadzany jest w sesji letniej. Składa się ze 100 pytań zamkniętych obejmujących oba semestry. Możliwe jest uzyskanie terminu zerowego, który odbywa się przed sesją letnią. Aby to zrobić należy zdać wszystkie wejściówki w 1 terminie oraz uzyskać z obu semestrów średnią przynajmniej 4,5. Egzamin zerowy składał się w tym roku z 3o pytań zamkniętych i wszyscy zdali.


Materiały i książki


Studentom udostępnione są prezentacje. Katedra poleca również książkę „Biofizyka” Jaroszyka. Przydatne są również notatki starszych roczników.

 

Inne polecane podręczniki:

  1. Podstawy Biofizyki. Red. A. Pilawski, PZWL, Warszawa, 1985 i późniejsze
  2. Nowoczesna elektroterapia. Red. A. Franek, Wyd SUM, 2009
  3. Materiały do ćwiczeń z biofizyki i fizyki. Red. B. Kędzia
  4. Mika T.: Fizykoterapia, PZWL, Warszawa 1993

Kontakt z nami


Do
góry