Informacje o przedmiocie


Rok studiów 1
Liczba ECTS 8
Sposób zaliczenia Egzamin

Gdzie?


Budynek O - prosektorium.

Na naszej uczleni budynki są nazywane literką i numerkiem. Budynek anatomii i histologii to wyjątek, znajduje się na terenie szpitala - odsyłamy do mapki!


Jak wyglądają zajęcia?


Wykład: połączenie na meecie

Laboratoria:
Najczęściej zaczynają się teoretycznym wstępem, podczas którego również Wy możecie się wykazać wiedzą, czasem nawet nie tylko dobrowolnie, więc zdecydowanie zachęcamy do systematycznej nauki.
Następnie ma miejsce oglądanie preparatów i plastikowych modeli - z pewnością będziecie długo wspominać te zajęcia, są naprawdę jednymi z najlepszych na pierwszym roku. Nie znacie dnia ani godziny kiedy pierwszy raz weźmiecie do ręki skalpel. 

 

 


Jak sprawdzana jest wiedza?


Przeważnie poprzez pytania zadawane całej grupie, czyli bardzo przyjaznej formie (mówi ten kto wie). Ale nie dajcie się zwieść! Jeśli podpadniecie wejściówki będziecie pisać nie tylko na piętrze (odsyłam do przedmiotu Histologia i embriologia).

Po każdym bloku tematycznym czeka Was kolkwium, które sprawdzi jak dobrze przyswoiliście wiedzę z danej partii materiału. Na koniec kursu czeka Was również egzamin praktyczny (- tak to słynne szpilki!) i teoretyczny.

 


Materiały i książki



Podstawowa: 

  1. Woźniak W. Anatomia Człowieka. Urban & Partner, Wrocław 2019 - super do powtórzenia i do wprowadzenia w tematykę (kompendium wiedzy: nie wystarczy na kolokwia, do egzaminu jak najbardziej. W starszej, zielonej wersja - więcej informacji)
  2. Sobotta: „Atlas anatomii człowieka”  tom I, II i III, Wyd. Urban & Partner, Wrocław, 2019 - kwestia indywidualna, jedni wolą Sobottę a inny Nettera, co kto lubi. Mianownictwo takie, które będzie wam najbardziej odpowiadać do nauki, pod koniec roku akadmickiego będziecie znać więcej słów po łacinie niż w drugim języku w liceum.

Dodatkowe materiały godne polecenia: 

  1. Netter: „Atlas anatomii człowieka”, Wyd. Urban & Partner, 2019
  2. Bochenek A: „Anatomia człowieka” tom I-V, Wyd. PZWL
  3. Anatomia Prawidłowa Skawiny - Skawina Tomy 1-8
  4. Memorix Anatomia

Każdy ma swojego faworyta, który mu najbardziej odpowaida, polecamy przetestować w pdf lub z biblioteki przed zakupem!

 


Porady


Uczcie się na bieżąco i róbcie notatki na zajęciach, zwłaszcza skupiajcie się na tym co mówią klinicyści. Przekładajcie wiedzę teorytyczną na praktyczną i spędzajcie jak najwięcej czasu przy preparatach, omawiajcie je po każdym wprowadzeniu do zajęc powtarzając przy tym to co było na poprzednich ćwiczeniach.


Kontakt z nami


Do
góry