Pogromcy mitów uczelnianych

 

PRAWDA CZY FAŁSZ – WYŚCIG SZCZURÓW

Na naszej uczelni panuje bardzo rozbudowana pomoc między znajomymi jakiej dotąd wielu z nas nie znało. Już od pierwszych dni rekrutacji na Facebooku została założona grupa roku, na której będziesz mógł wymieniać się notatkami, spostrzeżeniami, zadawać nurtujące Cię pytania, czasem nawet te najbardziej banalne. Jeśli jeszcze cię na niej nie ma, koniecznie to zmień!

Wszyscy są świadomi, że kierunek jest trudny, więc pomagają sobie nawzajem. Zarówno osoby ze starszych lat, jak i osoby z Twojego roku. Warto wymieniać się uwagami o zajęciach i prowadzących, rozmawiać między grupami i rocznikami. Nie wahaj się poprosić o czyjeś notatki i sam chętnie udostępniaj swoje. Wszyscy siedzimy w tym razem! Wiadomo, że nie wszyscy studenci uczą się tak samo wspaniale, ale priorytetem na tych studiach nie jest zbieranie samych piątek, tylko kształtowanie się na dobrego lekarza.

 

PRAWDA CZY FAŁSZ – LEPIEJ ZACZĄĆ SIĘ UCZYĆ JUŻ W WAKACJE

Nawet nasz poradnik nie powie Ci czego dokładnie się uczyć. Różni prowadzący zwracają uwagę na konkretne rzeczy, wymagają wiedzy z różnych podręczników, inaczej przygotowują swoje zajęcia. Tak naprawdę dopiero na zajęciach dowiesz się czego Ci potrzeba i z czasem wypracujesz własny system nauki. Korzystaj z najdłuższych wakacji w życiu, a uczelnia martw się dopiero od 1 października.

 

PRAWDA CZY FAŁSZ - MATERIAŁ JEST BARDZO TRUDNY, KOLEJNE WAKACJE JUŻ SĄ SPISANE NA STRATY

Nauki jest dużo, jednego przedmiotu uczy się łatwiej niż drugiego – to indywidualna sprawa każdego studenta. Najlepiej rozplanować sobie czas tak, żeby uczyć się systematycznie, bo później nauka do kolokwiów zbiorczych jest tylko powtórką i dzięki temu mniej się stresujesz, że nie zdasz w pierwszym terminie. A jak potknie Ci się noga, to też się nic nie stanie – masz wtedy jeszcze zazwyczaj możliwe dwie powtórki i nie bój się tego! Naprawdę dużo ludzi pisze egzaminy we wrześniu i nie jest to koniec świata. Pamiętaj też o możliwości uzyskiwania zwolnień z egzaminów końcowych – to bardzo ułatwia sesję i zmniejsza prawdopodobieństwo uczestnictwa w "kampanii wrześniowej".

 

PRAWDA CZY FAŁSZ - NIE MA CZASU NA NIC INNEGO POZA NAUKĄ

Pierwszy miesiąc, miesiąc w okolicach sesji zimowej i miesiąc przed sesją letnią są okresami, gdzie rzeczywiście doba wydaje się zbyt krótka, natomiast pozostały okres jest zdecydowanie luźniejszy i tak naprawdę wszystko zależy od dobrej organizacji czasu. Zgodnie z zasadą, że im więcej ma się obowiązków tym więcej czasu na wszystko serdecznie zachęcamy do poszukiwania różnych aktywności, nie tylko nauki. Bo w końcu nie samą nauką człowiek żyje. Naprawdę da się znaleźć chwile na relaks i realizację pasji. Ważne jest tylko filtrowanie informacji, które do Ciebie docierają i wyznaczenie priorytetów. Twój mózg ma skończoną uwagę, więc nie kuś go kolejnymi serialami, wydarzeniami w mediach społecznościowych, informacjami na grupach na Facebooku, gdy jutro masz anatomię. Jeżeli ulegasz tym chwilowym przyjemnościom i rozpraszaniu – nie tłumacz się, że nie masz czasu wyjść na siłownię.

 

PRAWDA CZY FAŁSZ - WSZYSCY SĄ ZESTRESOWANI I NIE SPOTKAM CIEKAWYCH LUDZI

Studenci są różni, począwszy od tych którzy poświęcają się tylko nauce, do tych najbardziej udanych, którzy zdają się mieć czas na imprezy, sport, znajomych, rodzinę, są zabawni i zdają wszystko w pierwszym terminie. Z pewnością znajdziesz swoją ekipę, z którymi będziesz się czuł po prostu dobrze! Jeżeli coś nie pasuje, szukaj kolejnych! Może są w innej grupie lub na innym roku. Być może Twoje bratnie dusze to będą znajomi z wspólnego koła naukowego lub organizacji studenckiej. Na tym samym kierunku studiów jest większe do tego prawdopodobieństwo niż w liceum – w końcu macie wielkie wspólne zainteresowanie. Rozbudowana siatka znajomości jest istotna zarówno na studiach jak i później w życiu zawodowym, więc bądź otwarty!

Kontakt z nami


Do
góry