Lokalizacja

Po pierwsze- macie ogromne szczęście, bo nasz Uniwersytet oszczędza nasze stawy- prawie wszystkie zajęcia odbywają się w oddalonych od siebie o całe trzy minuty budynkach. Po drugie, jedyną (lecz sięgającą raczej nie więcej niż 10 minut) wyprawę w nieznane odbywacie autobusem nr 23 tudzież 7, ale to tylko, gdy wyruszcie na zajęcia z tzw. „biostaty”. Czystą przyjemność stanowi również wyprawa (w ramach zajęć z w-f ) na basen. Do wyboru są też m.in. zajęcia z jogi czy gry zespołowe na terenie hali sportowej.

Uczelnia

Wyposażenie sal anatomicznych jest dość ciekawym aspektem na naszej uczelni- interaktywne stoły „Anatomage”, telewizory, plastikowe modele oraz skostniały Zbyszek. Ciekawym doświadczeniem jest również praca w nieco nadgryzionych zębem czasu, lecz ciągle sprawnych, laboratoriach w ramach zajęć z zakresu chemii medycznej, gdzie na ostatnich zajęciach furorę zrobił uczelniany wulkan :)

Ponadto posiadamy obfitującą w zniżki studenckie Księgarnię Akademicką zlokalizowaną na parterze jednego z budynków, w której znajdziecie wszelkie pozycje spędzające sen z powiek pilnym studentom. Rzut beretem odnajdujemy bibliotekę naszpikowaną słowem pisanym pod sam sufit. W zaciszu bibliotecznej czytelni spora część z nas uczyła się przed niejednym kolokwium czy egzaminem :)  Na uwagę zasługuje również bufet oraz stołówka, skąd jeszcze nikt głodny nie wyszedł.  By nie przedłużać, uczelnia sprawia wrażenie schludnej, zadbanej placówki raczej zachęcającej do pilnego studiowania. 

A co po zajęciach?
Uczelnia posiada łączność z klubem- Alchemią. Także każdy zdany kolos można oblać właśnie w tym magicznym miejscu. Innym często odwiedzanym miejscem w mieście jest klub Lemon, Piąta Klepka czy słynna ulica Żeromskiego. Latem na terenie lotniska odbywają w naszym mieście słynne na całą Polskę pokazy Air Show.

Jeśli chodzi o strefę gastronomiczną- spora część osób u nas na roku stołuje się prawie codziennie w "Panu Talerzyku" (2 minuty od akademików), gdzie za 12 zł otrzymujemy dwudaniowy domowy obiad z deserem. Polecamy również "Matrioszkę", restaurację "Bella Italia", "Teatralna", czy "Łyżka i Widelec".

Kontakt z nami

+48 22 654 32 12


Do
góry