Konferencje naukowe, warsztaty, czyli wszystko o tym jak rozwijać dalej swoje naukowe zainteresowania

 

Wraz z początkiem roku akademickiego rusza pełną parą bogata oferta ciekawych konferencji naukowych i warsztatów. Większość z nich jest organizowana przez koła naukowe na uczelni lub inne uczelniane stowarzyszenia.


Warsztaty warte uwagi, które dedykowane są studentom już od pierwszego roku

 

1. Kurs Szycia Chirurgicznego

 

Marzy Ci się kariera Chirurga, jesteś fanem Grey’s Anatomy, a może po prostu chcesz nauczyć się szyć... ?

Kursy Szycia Chirurgicznego to warsztaty prowadzone przez członków IFMSA-Poland Oddział Poznań, starszych kolegów, pasjonatów szycia i chirurgii. 

Wszelkie informacje pojawiają się na fanpage’u IFMSA-Poland Oddział Poznań oraz na facebookowych grupach roku. Na każde warsztaty organizowane są wcześniej zapisy. Podejmujcie decyzję szybko, bo liczba miejsc jest ograniczona, a cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem! Zazwyczaj prowadzone w dwóch turach, na dwóch poziomach trudności. W trakcie kursów wykorzystywane są pady Skin PadPro, które sprawiają, że nauka staje się przyjemniejsza. 

 

2. Warsztaty EKG

 

Kurs Podstaw EKG jest prowadzony przez starszych studentów lub lekarzy. Dowiesz się czym jest EKG, jak działa elektrokardiograf, w jakim celu przeprowadzane jest to badanie oraz jak prawidłowo je wykonać. Teoria przeplata się z praktyką, a elektrokardiografia przestaje być czarną magią! Warsztaty organizowane są przez członków IFMSA-Poland, a wszelkie informacje na ich temat znajdziecie na fanpage'u lub grupach roku.

Do zobaczenia!

 

3. Warsztaty Osłuchiwania

 

Chcesz sprawić, żeby stetoskop był nie tylko ozdobą twojego fartucha, ale też praktycznie wykorzystywanym przez Ciebie narzędziem? Warsztaty z osłuchiwania to idealna okazja na nauczenie się podstaw osłuchiwania serca, płuc, jamy brzusznej pod okiem lekarzy lub studentów z wyższych lat! Ale nie tylko tego! W ich trakcie poznacie też podstawy badania przedmiotowego, które później będziecie mogli wykorzystać!

Gdzie i jak przyłożyć prawidłowo stetoskop?

Co tak naprawdę można usłyszeć?

Jak działa stetoskop elektroniczny?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w trakcie warsztatów osłuchiwania!

 


 

Konferencje naukowe

 

Konferencje organizowane przez studenckie koła naukowe i organizacje, to nie tylko sucha dawka wiedzy, ale przede wszystkim możliwość poznania nowych osób o podobnych zainteresowaniach.Ciekawe sesje wykładowe, przeplatane sesjami z przypadkami klinicznymi oraz bardzo szeroka oferta warsztatów. Co ważne większość konferencji studenckich jest DARMOWA, a każdy wcześniej zapisany uczestnik dostaje pakiet startowy oraz certyfikat uczestnictwa.

Wszystkie informacje dotyczące konferencji są zamieszczane na grupach roku lub bezpośrednio stronach kół naukowych. Obserwujcie je na bieżąco!

Co roku, o przybliżonym czasie możecie udać się m.in. na:

  • Konferencję "Magis in Medicine”- organizowana przez USOM
  • „Ogólnopolska Akademia Pediatrii”- organizowana przez SKN Onkologii i Hematologii Dziecięcej
  • ICYMS - International Congress of Young Medical Students organizowane przez STN Poznań
  • "Top Medical Trends" - organizowane przez wydawnictwo Termedia

Oprócz tego zapraszamy Was na spotkania licznych kół naukowych! Każdy z Was znajdzie coś dla siebie!

Kontakt z nami


Do
góry