Na naszej uczelni sprawnie funkcjonuje wiele organizacji, które chętnie przyjmą Was w swoje progi, pozwolą poznać wuchtę świetnych ludzi, rozwijać zainteresowania, ale też nabyć wiele umiejętności.

 

RUSS - Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego

Jest to organ kolegialny, który nie tylko odpowiada za życie kulturalne i organizuje wydarzenia takie jak Bal Medyka, Otrzęsiny czy też wyjazdy do Chaty Studenckiej „Jagoda”, ale też dba o jakość kształcenia (np. ankiety na temat zajęć) oraz zajmuje się kwestiami socjalno-ekonomicznymi (pomoc w kwestiach stypendiów, kredytów, urlopów, domów studenckich).

Członkowie RUSS są wybierani w wyborach, jednak istnieje też możliwość dołączenia do nich jako wolontariusz. Więcej informacji znajdziecie na ich stronie: http://samorzad.ump.edu.pl


Organizacje studenckie


 

AZS - Akademicki Związek Sportowy

 

 

Łączy miłośników sportu. Znajdziecie tutaj między innymi sekcję judo, jujitsu, pływania, tenisa oraz żeglarstwa. Informacje o datach/ miejscach zajęć danych sekcji znajdziecie na ich stronie: http://www.azs.ump.edu.pl


 

 

Chór UM

 

 

Jeśli chcesz rozwijać swoje muzyczne pasje to idealne miejsce dla Ciebie! Chór UMP nie tylko odpowiada za życie kulturalne uczelni, ale także koncertuje w całej Polsce i Europie, wygrywając przy tym liczne konkursy!

http://www.chor.ump.edu.pl/


 

 

PULS UM

 

 

To nasza redakcja, która co miesiąc dostarcza informacji związanych z życiem uczelnianym, wymianami studenckimi, ale nie tylko! Znajdziecie tam też ciekawe artykuły z wielu dziedzin takich jak muzyka czy literatura.
https://www.facebook.com/PulsUMP


 

 

STN - Studenckie Towarzystwo Naukowe

 

Aktualności - STN - Studenckie Towarzystwo Naukowe

Zrzesza koła naukowe działające na terenie naszej uczelni.

Członkowie kół, oprócz zgłębiania wiedzy, mają możliwość nabywać umiejętności praktyczne, pisać prace naukowe, prowadzić badania oraz organizować konferencje, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród studentów UMP!
Pod tym linkiem znajdziesz listę wszystkich kół naukowych. Jest ich naprawdę sporo! →http://stn.ump.edu.pl


 

 

Leczymy z Misją

 

 

Nie w każdym miejscu na Ziemi ochrona zdrowia jest na odpowiednim poziomie. Jednak zawsze istnieje możliwość poprawy. Chęć uczynienia świata odrobinę lepszym jest Ich mottem przewodnim!

To niezależne stowarzyszenie zajmujące się polepszaniem jakości opieki zdrowotnej w krajach Globalnego Południa. Szkolą i mobilizują studentów kierunków medycznych z całej Polski.

A zaczynali jako Koło Naukowe na naszym uniwersytecie!

Zapraszamy na ich stronę, na której poznacie więcej szczegółów działalności!

https://leczymyzmisja.pl/


 

 

ASK SoliDeo - Akademickie Stowarzyszenie Katolickie SoliDeo

Zrzesza studentów zaangażowanych w uświęcanie środowiska, w którym żyją, pracują i odpoczywają młodzi ludzie. Dla wszystkich pragnących otrzymać wsparcie duchowe oraz spędzić czas w katolickiej społeczności jest to doskonała forma dodatkowej aktywności.

 Wszelkie informacje o działalności oraz sposobie dołączenia znajdziecie tutaj

→ https://www.facebook.com/solideoUMP/


 

 

ASRiMK - Akademicka Społeczność Ratownictwa i Medycyny Katastrof

 

 

Jest to organizacja stworzona w celu szerzenia wiedzy o udzielaniu kwalifikowanej pomocy medycznej ofiarom wypadków i katastrof. Prowadzą liczne szkolenia i warsztaty dla studentów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem oraz reprezentują uczelnię na Ogólnopolskich Zawodach Symulacji Medycznej.  

https://www.facebook.com/asrimkump


 

IFMSA-Poland

 

 

A jak działa i czym właściwie zajmuje się IFMSA-Poland?

Wszystko na temat Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland znajdziecie w zakładce → Kilka słów o IFMSA-Poland

 

Kontakt z nami


Do
góry