Informacje o przedmiocie


Rok studiów 1
Liczba ECTS 2.00
Sposób zaliczenia Egzamin

Gdzie?


Semianria oraz ćwiczenia z genetyki prowadzone są w II Katedrze Chorób Wewnętrznych im. prof. Andrzeja Szczekilka, przy Szpitalu Uniwersyteckim na ul. Skawińskiej 8. Wykłady odbywają się w CDK-u.


Jak wyglądają zajęcia?


Zajęcia z genetyki prowadzone są w semetrze letnim - tylko jego drugiej połowie - na trzy sposoby: wykłady, ćwiczenia i seminaria. Wykłady pozwalają wprowadzić się w określone tematy poruszane na genetyce oraz ułatwiają naukę tego przedmioty. W ciągu kursu odbywają się tylko jedne ćwiczenia z genetyki, na których nauczysz się stosować metody PCR i RT-PCR w ocenie materiału genetycznego, a także wyizolujesz DNA z próbki krwi. Seminaria mają formę wykładu w mniejszych grupach ludzi, jednakże prowadzący czasem wymagają aktywności od studentów.


Jak sprawdzana jest wiedza?


Egzamin z genetyki ma formę testu jednokrotnego wyboru składającego się z 50 pytań. Próg może się zmieniać w zależności od ustaleń Katedry.


Materiały i książki


 

Literatura podstawowa:

1. Podstawy genetyki dla studentów i lekarzy. Drewa G. Ferenc T. Wydanie II poprawione. Urban i partner, Wrocław 2007

2. Biologia molekularna w medycynie. Elementy Genetyki Klinicznej. red. J. Bal. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa Wydanie 2. 2006

3. Genetyka człowieka. B. Korf. Wydawnictwo naukowe PWN, Warszawa 2003

4. Genetyka. Ilustrowany Przewodnik. E. Passarge. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2004

 


Porady


W ubiegłych latach treść egzaminu nie pokrywała się z materiałym omawianym na wykładach i seminariach.

 


Kontakt z nami


Do
góry