Dwie podstawowe możliwości wyboru to akademik lub stancja. Najpierw należy zastanowić się, jakim budżetem dysponujemy oraz jak bardzo cenimy swoją prywatność i bliskość uczelni.

Stancja.

Główną zaletą stancji jest możliwość wyboru lokalizacji, współlokatorów i komfortu mieszkania, niestety za pokój niekiedy zapłacimy wielokrotnie więcej niż w akademiku. Szczególnie na pierwszym roku warto zdecydować się na stancję w pobliżu uczelni, lub z wygodnym połączeniem komunikacyjnym, 2h dziennie spędzone w tramwaju w perspektywie roku robią dużą różnicę.
Ważnym aspektem poszukiwania mieszkania jest rozważenie przyszłych współlokatorów, którzy mogą umilić lub skutecznie uprzykrzyć życie. Pamiętaj! Kluczem do porozumienia jest komunikacja :). To samo dotyczy sąsiadów, hałaśliwi lub czepliwi „Janusze w góry” skutecznie podnoszą ciśnienie.
Gdzie szukać?
Portali z ogłoszeniami jest naprawdę dużo, wystarczy wybrać jeden z nich. Warto również porozglądać się za mieszkaniem na facebookowych grupach GUMedu, możliwe, że łatwiej będzie znaleźć wspólny język z kolegą po fachu. Studenci z wyższych lat są pomocni i często służą złotymi radami.

Akademiki.

Znajdują się przy ulicy Dębowej, około 500 metrów od Collegium Biomedicum, gdzie odbywa się większość zajęć na pierwszych latach.

Plusy mieszkania w akademiku:

  • Wszędzie jest blisko, niemal cały kampus uczelni mieści się w promieniu 1,5km od akademików
  • Bardzo łatwo poznać kogoś nowego, najczęściej w porze obiadowej w kuchni
  • Jeżeli potrzebujesz jakiejś książki, której brakło w bibliotece, istnieje spora szansa, że w akademiku jest ktoś, kto Ci ją na jeden czy dwa wieczory pożyczy
  • Nie martwisz się o mieszkanie – z akademika naprawdę ciężko jest wylecieć
  • W pokoju cichej nauki jest zawsze cisza i spokój

Minusy mieszkania w akademiku:

  • Czasami zdarzają się imprezy dwa piętra nad Twoim pokojem, gdy ty masz następnego dnia kolokwium
  • Nie zawsze Twój współlokator z pokoju będzie prowadził tryb życia, który by Ci odpowiadał

Podanie o miejsce w akademiku zazwyczaj można składać do 31 sierpnia, jednak lepiej nie odkładać tego na ostatni moment, gdyż jest do tego potrzebne wiele zaświadczeń, których skompletowanie czasem może potrwać.

 

Kontakt z nami

+48 22 654 32 12


Do
góry