Szybka Kolej Miejska (SKM) - jeżeli chcesz się̨ wybrać do Sopotu czy Gdyni, to właśnie popularną SKM'ką będzie najszybciej. Bilety SKM można zakupić na dworcach w określonych punktach, w automatach, które znajdują się na niektórych dworcach, sprzedaż prowadzona jest również przez konduktora w pierwszym wagonie pociągu. Jeśli będziecie chcieli kupić bilet w pociągu na stacji, na której jest czynna kasa biletowa obowiązuje opłata 2,80! za wydanie biletu w pociągu. Nie obowiązuje ona w nocy, kiedy kasy są̨ zamknięte oraz kiedy jedziecie z przystanku, na którym nie ma kasy (np. Gdańsk Stocznia).

Bilet z Gdańska do Gdyni kosztuje ok. 2,50zł ze zniżką studencką. Trzeba jednak pamiętać o legitymacji studenckiej, bez której nie mamy prawa do zniżki. Bilety kasujemy na dworcu w kasownikach. Rozkład znajduje się̨ na stronie http://www.skm.pkp.pl/

 

Tramwaje ZTM - najprawdopodobniej będzie to Twój najczęstszy środek lokomocji. Tramwaje kursują̨ często, a dojechać nimi można do prawie każdego miejsca w Gdańsku. Bilety jednorazowe kupimy w automatach na przystankach, w kiosku i u motorniczego tramwaju (wyłącznie bilety jednogodzinne). Automaty biletowe wydają̨ resztę, są dostępne 24h i można w nich płacić kartą również zbliżeniowo. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość doładowania w nich Karty Miejskiej.

Karta miejska

Bilety okresowe można umieścić na Karcie Miejskiej lub legitymacji studenckiej – rozsądna            i czytelna instrukcja jak taką kartę̨ wyrobić znajduje się̨ na stronie www.mzkzg.org w zakładce „4 kroki do własnej karty miejskiej”. Jeśli chcecie używać legitymacji, warto wiedzieć, że czas realizacji może sięgać 5 dni roboczych, i na ten czas jesteście pozbawieni tego dokumentu. Pokwitowanie złożenia legitymacji wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem będzie stanowiło tymczasowe zaświadczenie o uprawnieniu do ulgi w pojazdach komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM w Gdańsku (tylko tramwaje i autobusy)
 

Ceny biletów obowiązujące od 01.07.2016 dostępne tutaj:
http://www.ztm.gda.pl/hmvc/index.php/test/wiecej/taryfa

 

Kontakt z nami

+48 22 654 32 12


Do
góry