Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny. IFMSA jest największą na świecie organizacją studencką. Poprzez 102 organizacje krajowe należą do niej studenci ze 100 państw. W ramach IFMSA działa ponad 1 000 000 młodych ludzi na świecie.
 

 

Ze względu na zakres działania cała struktura IFMSA została podzielona na Programy Stałe (Standing Committees):

SCOPE (Standing Committee on Proffesional Exchange)
-Program Stały ds Praktyk Wakacyjnych

Jednym z głównych programów w ramach działalności IFMSA-Poland jest organizacja praktyk zagranicznych. Co roku ponad 00 polskich studentów wyjeżdża za granicę, tyle samo studentów z innych państw przyjeżdża do Polski. W ramach praktyk można odwiedzić wiele krajów europejskich, a także te bardziej egzotyczne, jak Indonezja, Ghana czy Brazylia!


SCORE (Standing Committee on Research Exchange)
-Program Stały ds Wymiany Naukowej

Drugim programem jest wymiana naukowa. u liczba wyjeżdżających studentów jest dużo mniejsza - około 0, ale są to wyjazdy wymagające dużej wiedzy z danej dziedziny medycyny. Podczas wymian naukowych wraz ze studentami z innych krajów realizuje się projekt naukowy o wybranej wcześniej tematyce.

SCORP (Standing Committee on Human Rights and Peace)
-Program Stały ds Praw Człowieka i Pokoju

Zajmuje się prawami człowieka, problemami uchodźców i staraniami o pokój na świecie. Organizowane są wioski dla uchodźców, akcje pomocy humanitarnej, a także kampanie przeciw wojnie nuklearnej czy minom lądowym. SCORP, co roku organizuje happeningi we współpracy z UNICEF i Amnesty International.


SCOME (Standing Committee on Medical Education)
-Program Stały ds Edukacji Medycznej

W ramach projektów Edukacji Medycznej studenci biorą aktywny udział w tworzeniu i ulepszaniu programów nauczania na Wydziałach Lekarskich, organizowane są Ogólnopolskie Dni Edukacji Medycznej, konferencje i liczne warsztaty, takie jak np. warsztaty szycia chirurgicznego, gdzie pod okiem doświadczonych chirurgów uczymy się zakładać szwy na bananach i świńskich nóżkach. SC M w ramach programu Peer-Support bierze również pod swoje skrzydła nowych studentów GUMedu, czyli Was!


SCOPH (Standing Committee on Public Health)
-Program Stały ds Zdrowia Publicznego

W projektach zdrowia publicznego przeprowadzane są m.in. kampanie i warsztaty podnoszące świadomość społeczeństwa na tematy zdrowia. Organizowane są obchody wiatowego Dnia Zdrowia i odbywają się liczne szkolenia i wykłady. Ważnymi programami SCOPH-u są między innymi „Szpital Pluszowego Misia” – przedsięwzięcie mające na celu przekonanie maluchów, że wizyta u lekarza nie musi być nieprzyjemna, „Kobiety w Czerwieni i Faceci w Czerni” – akcja, podczas której wykonujemy badania przesiewowe mieszkańcom Gdańska i udzielamy im porad na temat zdrowego stylu życia oraz „ woje zdrowie w woich rękach” – projekt, w ramach, którego badamy i edukujemy mieszkańców mniejszych pomorskich miejscowości. W SCOPH-ie zawsze coś się dzieje!


SCORA (Standing Committee on Reproductive Health and AIDS)
-Program Stały ds Zdrowia eprodukcyjnego i AIDS

Studenci starają się pomóc w walce z AIDS organizując wykłady, warsztaty, konkursy oraz letnie szkoły zapobiegania AIDS i innym chorobom przenoszonym drogą płciową. Organizujemy też konferencje i happeningi z okazji wiatowego Dnia Walki z AIDS. Działając w SCORA, również możecie wyjechać na zagraniczne warsztaty, związane z tematyką zdrowia reprodukcyjnego – SCORA X-Change.


Każdy z Was może zostać członkiem gdańskiego oddziału IFMSA-Poland! Jak to zrobić ? Serdecznie zapraszamy na stronę www.gdansk.ifmsa.pl oraz na nasze spotkania informacyjne! Szukajcie nas też na Facebooku!

Kontakt z nami

+48 22 654 32 12


Do
góry